Telefon IMEI Numarası Değiştirme

Telefon IMEI Numarası Değiştirme

Root olmadan ve kodsuz bir şekilde cep telefonunuzun IMEI numarasını değiştirmek ister misiniz? Cevabınız evetse eğer aşağıda adım adım uygulamasını anlatmış olduğumuz yöntem tam size göre. İnternet aleminde bu konu hakkında arama yaptığınızda IMEI değiştirmek için bir sürü kod karışık işlem anlatıldığına şahit olacaksınız ve tüm bunların yanında verilen kodların çoğu işe yaramamakta. Küçük ve basit bir uygulama ile çok basit bir şekilde telefonunuzun IMEI numarasını değiştirebilirsiniz. Dilerseniz nasıl yapılacağını anlatmaya başlayalım.

Telefon IMEI Numarası Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle IMEI değiştirmemiz için ihtiyacımız olan uygulamayı tıklayarak indirin: MTK Engineering Mode (Android işletim sistemiyle çalışan tüm telefonlarda bu uygulama IMEI değiştirme için işe yarıyor)

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra açın.

MTK Engineering Mode uygulamasını çalıştırın ve MTK Setting butonuna dokunun.

Gelen ekranda Telephony sekmesi altında yer alan GPRS seçeneğini seçin.

Karşınıza telefonunuzun IMEI numarası yazan yer gelecektir. Buradaki IMEI numarasını silip elinizde bulunan geçerli bir IMEI numarası yazın.

IMEI numarasını yazdıktan sonra Write IMEI seçeneğini seçin. İşlemin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini yazan bir pencere çıkacaktır OK botununa dokunun.

Son olarak Attached butonuna dokunun. Attached işleminin gerçekleştiğini gösteren bir mesaj kutusu çıkacaktır OK deyin tekrar. Daha sonra uygulamadan çıkın.

Telefonunuzu kapatıp tekrar açın. Artık yeni IMEI numaranız geçerli olacaktır. Yeni IMEI numaranızı görüntülemek için cep telefonunuzun arama bölümüne *#06# yazın.

Telefonunuzun IMEI numarasını değiştirme işlemi sırasında herhangi bir problem ile karşılaşırsanız yahut IMEI numaranızı değiştiremediyseniz aşağıda bulunan yorum kısmından yaşadığınız problemi bizimle paylaşın beraber çözüm yolları üretelim.

“Telefon IMEI Numarası Değiştirme” üzerine 6 yorum

  1. cannot find enginnermode app- Mediatek chipset is mandatory and stock ROM must be installed diye uyarı veriyor. Sorun ne olabilir?

    Yanıtla

Yorum yapın