Skype Reklamlarına Engel Nasıl Koyulur?

Günümüzde yazılımlar reklam ihtiyacı duyarlar ve kazançlarını bu şekilde sağlamaktadırlar. Telefonunuza yüklediğiniz bir android uygulama da size sürekli olarak reklamlar gösterecektir. Çünkü reklamlar yazılımcıların ekmek kapısıdır ve bu sizin canınızı sıkan reklamlar üzerinden onlar para kazanmak durumundalar. Ayrıca reklamlar sayesinde daha azimli bir şekilde daha profesyonel, hayatımızı dahada kolaylaştıracak cinsten yazılımlar ile karşılaşıyoruz. Bu nedene Skype yazılımı içerisinde bulunan reklamlar da bu şirketin kazanç almasını sağlamaktadır. Ancak skype reklamları son zamanlarda hem bilgisayarları kastırır bir hale gelmiştir hem de kullanıcılara ilgi alanı olmayan gereksiz reklamları veriyorlar.

Reklamların Zararı Nedir?

Bu reklamların zararı sadece bizim canımızı sıkmakla, gereksiz reklamların gösterilmesi ile kalmıyor, bilgisayarımızı kasması ile bitmiyor bizlerin gizliliğini de ihlal ediyor çünkü sizin bilgisayara kurduğunuz yazılımlara göre, internette gezindiğiniz web sitelere göre size içerik çıkartıyor. Bunun sebebi sizin ilgi alanlarınızı görerek ona göre reklamlar sunmaktır. Bu bir nevi bizim için çok iyi bir durum olsa dahi, aradığımız ürünleri bulma konusunda çok işimize yarasa da maalesef gizliliğimizi ihlal etmektedir. Peki siz bu durumda aradığınız ürüne kolay ulaşmayı ve gizliliğiniz ihlal edilmesini mi tercih edersiniz yoksa gizliliğinizin korunmasını mı? Şüphesiz bir çoğunuz gizliliğinize önem verecektir ki bu da çok haklı bir durumdur.

Skype Reklamları Nasıl Engellenir?

Skype kullanıcılarını bu zararlı reklamlardan kurtarmak adına yapacağınız işlemler “C:/Windows/System32/Drivers/Etc” klasörüne girmektir. Bu klasöre girdikten sonra hosts doyasını bulun ve bu dosyayı düzenleyerek açın. Metin belgesi olarak çalıştıracaksınız. Sonra bu kısım içerisine 1270.0.0.1 yazarak karşısına da https://apps.skype.com yazacaksınız. Sonra dosyayı kayıt edin. Eğer sorun çıkartırsa dosyanın özelliklerine girerek salt okunur özelliğini deaktif yapın ve korumayı kaldırmış olursunuz. Engelleme işlemi sayesinde artık skype reklamları gözükmeyecektir. Yine bu işlemden sonra ise Skype yazılımından çıkış yaparak tekrar başlatın. Yine tekrar başlattıktan sonra artık skype reklamları ile karşılaşmazsınız. Eğer sorun devam ederse bilgisayarı kapatıp açarak tekrar deneyin.

Yorum yapın