Samsung S8 Akıllı Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Yeni Ayarları Neler?

Akıllı telefonların yeni patronu Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarında Samsuıng epey bir değişikliği yaptı. Genel tasarımlarda da değişiklikler yapan Samsung’un yeni seri akıllı telefonlarında değişen tasarımlar özelliklere olduğu gibi etki etmeye başladı. Özellikle akıllı telefonların Home tuşunun değiştirilmesi akıllı telefonun birçok kullanım yapısını da değiştirdi. Eksi seri Samsung akıllı telefonlarında Home tuşunu kullanarak kullanıcıların birçok işlemi yapmaları mümkündü. Ekran görüntüsü alma, menü gösterimlerini açma, son kapatılan sekmelerin görüntülenmesi ve benzeri birçok işlemi yerine getirebiliyordunuz. Yeni sürümde ise bunlar için Home tuşu kullanımı değiştirildi. Değişen yeni kullanımla beraber akıllı telefonun ekran görüntüsü alma özelliğinin nasıl kullanılacağı da en çok merak edilen konu oldu. Peki yeni serilerde bu özellik nasıl kullanılacak?

Galaxy S8 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Yeni seri akıllı telefonlarda da ekran görüntüsü alma işlemi oldukça basit. Ekran görüntüsü almak için yapabileceğiniz işlemler şöyle;

1.Öncelikle güç tuşunu kullanmanız gerekecek. Güç tuşu ile ayrıca telefonu kapatma, güç ayarlarını seçme gibi bölümler bulunuyor. Yeni seride güç tuşu ekran görüntüsü almak içinde kullanılıyor. Öncelikle güç tuşunu kullanmanız gerekecek.

2.Güç tuşu tabi ki tek başına yeterli değil. Güç tuşu ile beraber aynı anda ses açma tuşu kullanılacak. “Ses kısma + Güç tuşu” kombinasyonu kullanarak ekran görüntüsünü alabileceksiniz. Ekran görüntüsü alındıktan sonra yeni akıllı telefon serisinde birçok farklı seçenekte bulunuyor. Bu seçenekler neler? Farklar neler?

S8 ekran görüntüsü

Samsung Galaxy S8 Akıllı Telefonlarında Ekran Görüntüsü Ayarları

Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak S8 artık ekran görüntüsü alındığında aldığınız ekran görüntüsünü düzenlemenize de izin veriyor. İlk olarak ekran görüntüsü aldığınızda Samsung akıllı telefonların her zaman kullandığı bildirim ışığı gösteriliyor. Bunun dışında ekran görüntüsü alındıktan sonra alınan ekran görüntüsü telefonun ekranında direk gösteriliyor. Ön izleme ekranında gösterilen ekran görüntüsü kolayca düzenlenebiliyor.

İsterseniz ilk düzenleme kısmında ekran görüntüsünde istemediğiniz alanları kırpabiliyorsunuz. Doğrudan akıllı telefonlarınızda kırpma işlemi yapıldıktan sonra ekran görüntüsünün yeni halini kayıt altına alabiliyorsunuz. Ekran görüntüsünün istediğiniz herhangi bir alanında kırpma işlemini yapmanız mümkün.

Bunun dışından ekran görüntüsünün uzunluğunu arttırmanızda mümkün. Sadece fotoğrafı bir kez aşağı kaydırma hareketi ile tüm ekran görüntüsü uzatılabiliyor. Fotoğraf hem daha detaylı hale getiriliyor hem de ekran görüntüsü istendiği zaman çok daha detaylandırılabiliyor. Ekran görüntüsü alma konusunda en büyük yeniliklerden biri olarak gösterilen kaydırma özelliği de tek yenilik değil.

Bunun dışında Samsung Galaxy S8 serilerinde ekran görüntüsü aldığınız da bir başka farklılık ise ekran görüntüsüne ekstra eklemeler yapabiliyor olmanız. İsterseniz görüntüye ekstra açıklama resim yazısı ve benzeri birçok ekleme yapabiliyorsunuz. Ekran görüntüsüne emoji eklemenizi de sağlayacak olan yeni özelliğin diğer akıllı telefonlara göre büyük bir fark oluşturduğu da kesin. Tüm bu özellikleriyle beraber çok daha işlevsel hale gelen S8 ekran görüntüsü alma işleminin daha ne gibi değişiklikler barındıracağı ise merak konusu. Telefonun alacağı yeni güncellemelerde de bu özellik mutlaka değişiklikler gösterecektir.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın