Samsung Note 11 Tanıtımı

Günümüzde telefon kullanım oranına baktığımızda 10-15 yıl öncesine kadar kıyaslanamayacak bir fark gözler önüne seriliyor. İyi ya da kötü olarak da bir karşılaştırma yapmak çok mümkün değil çünkü telefon kullanımı gün geçtikçe yarardan çok zarar sağlıyor insana. Elimizden bir dakika bile düşürmediğimiz, günde bir çokkez şarj etme mecburiyeti içinde olduğumuz,sözde akıllı ama gerçekte pek akıllı görünmeyen bu cihazlar 7’den 70’e herkes için bir zarar niteliğinde olabilir. Aslında suçun telefonlara yüklenip, akılsız diye düşünülmesi ne kadar doğru bir kavram tartışılır. Gerek çok küçük yaşlardaki çocukları avutmak içinellerine verilen, gerekse yüzlerce binlerce insanın vakit öldürmek için ellerinden düşürmediği telefonlara artık bağımlılık giderek artmaya devam ediyor.

Özellikle internet desteği sayesinde bu iki dev buluş birleşince ister istemez insanları cezbedici dünyasına çekiyor denebilir. Peki bu telefonların hiçbir yararı yok mu diye düşünülecek olursa çoğu kişiye göre ellerinden düşürmedikleri telefonları onlara birçok yarar sağlıyor fakat aksine ciddi sorunlara neden olabiliyor.Çok uzaktaki bir yakınınızı mıözlediniz, gerek sesli gerek görüntülü arama sayesinde bir tuşla istediğiniz kişiyle konuşma şansına sahip olabilirsiniz. Ya da öğrenmek istediğiniz bir bilgi yine tek tuşla internet sayesinde elinizin altında..Birçok alanda olduğu gibi telefonda da çok farklı kuruluş ve firmalar bulunuyor. Bunlardan biriside Güney Kore kuruluşlu Samsung… Giyimden kimyasala,tıbbi ekipmandan elektroniğe kadar birçok ürünü bulunuyor. Fakat bunlardan en önemlisi günümüzde kullanılan akıllı telefonlar…Tablet ve telefon özelliklerinin en iyi birleşimi olan Note serisi, performans ve kullanım açısından en rağbet gören ürünler arasına girebilir. Samsung Note 10’un ardından çıkması beklenen 11 numaralı cihazdan biraz bahsedelim.

Samsung Note 11 Hakkında

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu cihaz hakkında tam ve kesin bilgilere yer verilmiyor. Ağustos 2020’de çıkması beklenen cihazla ilgili bazı sızıntıbilgiler yer alıyor.

Tasarım, Ekran

Teknoloji basınının haberlerine göre ismine,Galaxy S11 veya Galaxy Fold 2 konulması düşünülen seçenekler arasında. Samsung kullanıcılarına sonsuz bir ekran deneyimi sunmak isterken kameralar bunu pek mümkün kılmıyor. S11 serisinde ise kameraların ekranın içine gizlenmesi muhtemel bir olay.Gerekmediğinde piksellerle kaplanarak ekranın parçasıymış gibi gözükecek gerektiğinde ise gizlendiği yerden ortaya çıkacak. Tasarımının ise diğer seriler gibi köşeli olması bekleniyor.

Kamera

S ve Note serisinin kameraları son zamanlarda daha iyi denilebilir. Firma s7 modelinden beri aynı sensörleri kullanıyor ve böylelikle de oldukça iyi donanım elde etmiş durumda.  Söylentilere göre “daha büyük sensör, daha fazla piksel, olası bir 10x optik zoom”Note modelinde görülmesi beklenen özellikler arasındadır.

Tarih, Fiyat

Note 11 serisinin Ağustos 2020‘de çıkması bekleniyor. Fiyatlarına gelinecek olursa alt modeli için 950 dolar,plus modeli için ise 1050 dolar gibi bir fiyattan satışa sunulacağı düşünülüyor.

Yorum yapın