Samsung Galaxy S9’u Exynos 9 Serisi 9810 ile Güçlendirilecek

Samsung, Exynos 9 serisinde 10 nm işlemci üzerine kurulmuş yeni amiral gemisi mobil işlemcisini duyurdu. Yeni Exynos 9 Serisi 9810 SoC, şirketin yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S9‘u güçlendirecek işlemci olacak.

Samsung’un Exynos yonga seti, Samsung Galaxy S ve Note serisinde piyasaya çıktığında nihayetinde popüler oldu. Samsung, üst seviye akıllı telefonları için yeni bir Exynos yonga seti hazırlıyor.

Samsung’un Exynos yongasetinden bahsettiğimiz için şirket , Exynos 9 serisinde 10 nm işlem üzerine kurulmuş yeni amiral gemisi mobil işlemcisini duyurmuştu .

Yeni Exynos 9 Serisi 9810 SoC’u şirketin yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S9’u güçlendirecek işlemci olacağı söylentileri bulunuyor.

Exynos 9810, şirketin en yeni işlemcisidir. Özel üçüncü nesil işlemci çekirdeği ve güncellenmiş bir video işleme ünitesi sunar. Bağlantı açısından, LTE (4G) bağlantılarını saniyede 1.2 gigabite kadar hızlarla destekleyecektir.

Bazı söylentiler, önümüzdeki yılın başlarında Qualcomm’un yeni, daha hızlı, daha verimli bir 7nm üretim süreci üzerine kurulduğu söylenen Snapdragon 845 SoC‘yi piyasaya sürdüğüne de dikkat çekiyor.

Samsung, Exynos 9810’u daha önce CES 2018’den aldığı bir basın açıklaması ile duyurdu. Ayrıca, 24 megapiksel çözünürlüğe sahip ISOCELL Slim 2X7 görüntü sensöründen bahsediyor.

Yorum yapın