Samsung Galaxy S7 Kullanıcılarına Müjdeli Haber

Samsung Galaxy S7 Kullanıcılarına Müjdeli Haber
Samsung’un Note 7 phablet telefonlarında yaşadığı sorun markanın tarihi boyunca yaşanmış en kötü olaylardan biri olarak değerlendiriliyor. Akıllı telefonların büyük umutlar ile piyasaya çıkmasının yanı sıra yaşanan alev alma sorunları ile Samsung’un serinin üretimini ve satışını iptal etmesi markanın tarihine kötü bir leke olarak işlemişti. Yaşanan bu durumu unutturmak ve artık yeni seriler ile kullanıcıların karşısına çıkmak isteyen Samsung’un ise şimdilerde en güncel amiral gemisi serisi olan Samsung Galaxy S7 üzerinde çalışmalar yapmaya başladığını söylemek gerekiyor. İlk olarak safir mavi hemen ardından inci siyahı derken öncelikle telefona yeni renk seçeneklerini ekleyen marka şimdilerde ise son seri amiral gemisi modeli için yeni işletim sistemi güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Android Nougat Neden Gecikti?

Birçok akıllı telefon devinin Google’ın yeni işletim sistemi olan Android Nougat güncellemesin bir bir yayınlamasına karşın Samsung Galaxy S7 serisi için henüz beklenen güncellemenin yayınlanmaması da kafaları karıştırmıştı. Acaba Samsung bu seri için güncelleme yayınlamayacak mı derken aslında markanın neden güncellemeyi geciktirdiği de ortaya çıktı. Zira Samsung’un hedefinin aslında bir sonraki güncel versiyon olan Android Nougat 7.1.1 olduğu açıklandı. Şu an için Google’ın kendi akıllı telefonları için yayına geçirdiği son güncel işletim sistemi için Samsung Galaxy S7 entegre çalışmalarının da devam ettiği bu nedenle güncellemenin beklenen süreye göre geciktiği de belirtildi.

Samsung Galaxy S7 İçin Yeni Güncelleme Yolda

Açıklamanın yapılmasının hemen ardından Samsung Galaxy S7 için yayınlanacak olan yeni işletim sistemi güncellemesinin de detayları ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan detaylara göre 7.1.1 sürümüyle beraber yayınlanacak olan güncellemenin telefonlara birçok yenilik getireceği de açıklandı.

Giriş ekran menüsünün değiştirileceği bunun yanında Android Nougat 7.1.1 sürümüyle beraber Samsung Galaxy S7 için birçok yeni özelliğin kullanıcılara sunulacağı da belirtildi. Yeni güncelleme için şu an çalışmalarına devam eden Samsung’un yaptığı çalışmalarla beraber yeni güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı konusunda da net bir bilgi verilmedi. Fakat her ne kadar tarih açıklanmamış olsa da Samsung Galaxy S7 serisi için bu sürenin çok uzun tutulmayacağı da düşünülmekte.

Yorum yapın