Giza Piramidi Hakkında Yeni İddialar Gündem Oldu

Giza Piramidi Hakkında Yeni İddialar Gündem Oldu

Teknolojinin gelişmesiyle beraber sürekli yeni ürün ve sürekli yeni teknoloji elemanlarının geliştirilmesine karşın artık insanlık tarihi araştırmaları da teknoloji sayesinde epey bir hızlanmaya başladı. Günümüzde insanlığın gelişim süreci için yapılan tüm bu çalışmalarla beraber gelişen tüm teknolojiye rağmen hala aydınlanamamış sırlar olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Bu şekilde insanlık tarihi konusunda hala sırrını koruyan konulardan birisi de Mısır’ın eşsiz piramitleri. Birçok teori ortaya atılsa da hala o dönem teknolojisiyle nasıl inşa edildiği net olarak bilinmeyen piramitlerin inşa edilmesinin amacının ise firavun mezarları olduğu bilim dünyası tarafından kabul görmüştü. Buna karşın Giza Piramidi olarak bilinen ve bilim dünyasının üzerinde yoğunlaştığı genel kanı olan firavun mezarı kavramının dışına çıkan Giza Piramidi hala sırrını koruyan bir piramit.

İnşa Edilmesinin Amacı Teknolojik Araştırmalar Mı?

Diğer tüm yapılardan farklı olarak mezar değil tam anlamıyla bir araştırma tesisi olarak tasarlanmış olan Giza Piramidi için gelişen teknolojiyle beraber sürekli yeni araştırmalarda yapılmaya devam ediyor. Yapılan tüm bu araştırmalarla beraber ise piramit hakkında çok daha detaylı bilgilerde elde edilmeye başlandı. Adı “Yüce ışık” olarak da anılan piramidin son iddiaya göre kuruluş amacı da dönemde teknolojik gelişmeleri takip etmek.

Işık Yapısına Göre İnşa Edilmiş

Son araştırmalarla beraber ortaya çıkan gerçeğe göre Giza Piramidi güneş ışıklarının açısı hesaplanarak ışıktan yararlanmak adına inşa edildi. Fakat henüz bu ışığın nasıl ve nerede kullanılmasının amaçlandığı bilinmiyor. Buna karşın içerisinde yer alan odalarda da yine ışık kırılmasıyla ilgili özel bir yapıya sahip olan Giza Piramidi’nin tüm bu yapısıyla beraber gök bilimi araştırmalarında da kullanılmasının amaçlandığı düşünülüyor.

Tarih boyunca sürekli gündem olmuş olan piramidin bu yapısının gelişen son teknoloji cihazlarla beraber çözülmesiyle kısa süre içerisinde Giza Piramidi’nin de sırrının çözüleceği düşünülüyor. Sırrın çözülmesiyle beraber bilim dünyasını ne gibi gelişmeler ne gibi haberler bekliyor işte orası merak konusu. Zira Giza Piramidi’nin sırrının çözülmesi bilim dünyasının birçok kriterini değiştirebilir.

Yorum yapın