Renault Symbol 1.5 dCi Touch 2017 model teknik özellikleri

Symbol modelleri arasında en dolu araç modeli olan Renault Symbol 1.5 dCi Touch’un merak edilen teknik özelliklerini sizlere buradan açıklamak istiyoruz. İkinci el piyasalarında 55 Bin TL ile 60 Bin TL arasında değişen rakamlara satılan bu aracın genel özellikleri ile başlayalım.

Renault Symbol 1.5 dCi Touch Genel özellikleri

B segment araçlar kategorisinde karşımıza çkan Renault Symbol 1.5 dCi Touch modelinin sedan 4 kapılı olduğunu belirtelim. Aracın dizel motor seçeneği ile satıldığını ve 2013 yılından beri aynı kasa ile satışa sunulduğunu belirtmek istiyoruz. Manuel 5 ileri vites teknolojisi bulunan bu aracın yıllık MTV’si ise 517 TL’dir.

Renault Symbol 1.5 dCi Touch motor özellikleri

4 silindirli bir dizel motoru bulunan aracın motor hacmi ise 1461 cc’dir. Maksimum güç seviyesi bakımında ise Renault Symbol 1.5 dCi Touch aracının 90 beygir olduğunu ve Tork kapasitesinde ise 220 NM olduğunu belirtelim. Aracın 0’dan 100’e çıkış süresi ise 12,2 saniye olarak dikkat çekmektedir. Saate aldığı azami sürat ise 167 KM olarak ölçülmüştür.

Renault Symbol 1.5 dCi Touch yakıt tüketimi

Dizel motor seçeneği bulunan bu aracın yakıt tüketiminde EURO 5 modelinin tercih etmesi gerekmektedir. şehir için tüketimde 4,4 litrelik bir yakıt performansı sunan aracın şehir dışında ise 3,7 litrelik bir tüketim gerçekleştirdiğini belirtmek istiyoruz. Ortalama tüketim konusunda ise 3,9 litre ile oldukça az yakan modeller arasında yer almaktadır. Yakıt depo hacmi ise aracın 50 Litredir.

Yorum yapın