PlayStation 4 Pro Boost Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?

PlayStation 4 Pro Boost Modu, PlayStation 4 serisine gelen 4.50 sürüm güncellemesiyle beraber sadece PlayStation 4 Pro cihazları için geçerli olan bir güç modudur. Konsolların hem işlemci hem de grafik birimi olarak maksimum değerlere ulaşması sağlanarak çok daha yüksek performans elde edilir.

Kısa süre önce yayınlanan yeni PlayStation 4 4.50 güncellemesi Sony’nin yeni nesil konsollarını da bir hayli değiştirdi. Aslında yeni güncelleme ile beraber ilk dikkat çeken özellik yeni nesil konsollara gelen harici disk desteği olmuştu. Harici disk konusunda artık kullanıcılara destek verecek olan konsolların bunlarla beraber birçok iyileştirme aldığını da eklemek gerekiyor. Tüm bu değişimler için ise sadece PlayStation 4 Pro konsollarında olan güncellemelerde yok değil.

Bu güncellemelerden birisi de PlayStation 4 Pro Boost Modu güncellemesi oldu. Pro ile standart olan konsollar arasında yer alan farkı net bir şekilde ortaya çıkaracak olan modun özellikleri de şimdiden beğeni toplamayı başarmış durumda. Özellikle PlayStation 4 Pro konsol kullanıcılarının oldukça beğeneceği düşünülen yeni modun ise detayları da belli oldu. Bakalım yen mod ile değişen sistemler neler ve bu mod nasıl kullanılır?

PlayStation 4 Pro Boost Modu Ne Gibi Değişiklikler Geliyor?

Öncelikle yeni modun yapısından biaz bahsetmek gerekiyor. Söz konusu güncelleme ile beraber gelen mod sadece Pro versiyonlar için geçerli olan bir mod. Tekrar bunu hatırlatalım. Modun en büyük artısı ise Pro konsolların gücünü tam olarak ortaya çıkarması. Pro konsolları standart PlayStation 4 serisine göre hem işlemci kısmında hem de grafik kısmında çok daha iyi.

PlayStation 4 Pro Boost Modu sayesinde de bu farkı net bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Modu açtığınız zaman konsol tüm özelliklerini maksimum olarak kullanıyor. Bu sayede oyunlarda maksimum FPS değerlerinde bir artış yaşanıyor. Bunun yanında grafik kısmında da son güç kullanıldığı için görüntü kalitesinde de ciddi bir performans artışı yaşanmakta.

Oyunların içerisinde görüntülerin çok daha yüksek doku kalitesine sahip olmasını sağlayan yeni mod genel performans artışı da sağlamakta. Yani bu şu demek oluyor sadece oyunlarda değil oyun dışında menülerde ve konsol ön yüzünde de çok daha hızlı bir kullanım sunulmakta. Yani genel olarak bir performans artışı sağlanıyor.

PlayStation 4 Pro Boost Modu kullanımı
PlayStation 4 Pro Boost Modu nedir

PlayStation 4 Pro Boost Modu Nasıl Kullanılır?

Yeni güncelleme ile beraber gelen modu kullanmak için öncelikle güncellemeyi doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmında yazılım güncellemeleri bölümünden öncelikle güncellemenizi kontrol edin. Güncel sürüm olan 4.50 sürümü güncellemesini yaptıktan sonra ise artık özelliği kullanmanız mümkün.

Bunun için Sistem ayarları kısmında gelen yeni bir seçenek olan boost modunu işaretlemeniz gerekiyor. Bu modu işaretlediğinizde bir nevi turbo modu devreye girmiş oluyor. Hem oyunlar için hem de menü performansı için ayrı ayrı sistemler kullanmanıza da gerek yok. Doğrudan bu işlemi yapmanız yeterli oluyor.

VR Modu Güncelleme İle Değiştirildi

Bununla beraber son olarak VR yani sanal gerçeklik sisteminin de güncelleme ile beraber değiştiğini de belirtelim. Bu sistem ile beraber hem yine menülerde hem de oyun içerisinde çözünürlük değerleri VR modlar için geliştirilmiş durumda. Artık sanal gerçeklik için çok daha yüksek sinematik çözünürlük desteği sunuluyor ve görüntü iyileştirmeleri söz konusu. Her yönü ile epey beğeni toplaması beklenen güncellemeden sonra yeni bir güncellemenin gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

Yorum yapın