Lenovo Tab 4 10″ Plus Tablet Nasıl Özelliklere Sahip?

MWC 2017 etkinliğinde akıllı telefon dışında birçok yeni tablet modeli de karşımıza çıktı. Bu tablet serilerinden biri ise Lenovo Tab 4 10″ Plus serisi olmuştu. Akıllı telefon alanında da yaptığı yatırımlarla beraber yükselen markanın fuarda 4 farklı tablet modeli ile kullanıcıların karşısına çıkması ile beraber hangi tablet modelinin öne çıktığı da merak konusu oldu. Tüm bu seriler içerisinde en önde yer alan seri ise Lenovo Tab 4 10″ Plus serisi oldu. Peki Lenovo Tab 4 10″ Plus tabletleri almaya değer mi? Özelliklerine karşın fiyatı nasıl?

Lenovo Tab 4 10″ Plus Ekran Ve Tasarım Detayları

Öncelikle tabletin özelliklerinden ekran kısmından başlayalım. Ekran kısmında 10.1 inç ekranları ile gelen tabletlerin ekran teknolojisi kısmında ise IPS LCD paneller kullanılıyor. Çizilmeye karşı korumalı camlar, %70 renk yoğunluğu, 400 nit parlaklık değeri gibi özelliklere sahip olan ekranın bunun dışında piksel yoğunluk değeri ise 224 PPI değerinde. Çoklu doknmatik desteğini de kullanıcılara sunan ekranların çözünürlük değeri ise 1920 X 1200 yani Full HD çözünürlük değerinde.

Ekran teknolojileriyle bir bütün olarak tasarım konusuna geçiş yapalım. Arka kısımda sadece Lenovo logosu ve üst kısımda yer alan bir mini kamera yer alan tabletlerin kalınlığı ise 7.1 mm değerinde. Toplamda 475 gr değerinde ağırlığa sahip olan tabletlerin tasarım kısmında ise cam ve metal tasarım malzeme kullanılmış.

Boyutlar: 247 X 173 X 7.1 mm

Renk Seçenekleri: beyaz, siyah

Yeni Nesil Teknik Özellikler

Tabletin teknik özellikleri konusunda akıllı telefonlarda olduğu gibi önce işlemciler bakılmakta. Snapdragon 625 serisi işlemcilerle beraber gelen tabletin bu seri ile beraber 8 çekirdek ve 2.0 GHz hız değeri sunduğunu belirtelim. İşlemci mimarisi konusunda ARMv8-A 64 bit mimarisine sahip olan tabletin grafik işlemcisi bölümünde ise Adreno 506 birimi kullanılıyor.

İşlemcilere ek olarak ise tabletin 4 GB RAM bellek miktarına sahip olmasına karşın LPDDR3 RAM teknolojisi kullanılmakta. RAM frekansı konusunda 933 MHz değeri sunulan tabletlerin dahili depolama birimi ise 64 GB. Ayrıca yükseltilebilir hafıza desteği konusunda ise 128 GB miktarı sunuluyor.

Lenovo Tab 4 10 inç Plus

Standart Kamera Teknolojileri İle Geliyor

Tabletlerin kamera kısmında ise 8 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera kullanılıyor. Arka kamera kısmında ise çekim çözünürlüğü olarak Full HD çözünürlük desteği sunuluyor. Otomatik odaklama sistemi bulunana kameranın ön kısmında ise sabit odaklama teknolojisi kullanılmakta.

Pil Teknolojisi

Tabletin pil kısmında Lenovo ürünlerinde gördüğümüz yüksek kapasite Lenovo Tab 4 10″ Plus tabletleri içinde geçerli. Tablet içerisinde Li-Polymer teknolojisine sahip olan 7000 mAh kapasiteli piller yer alıyor. Kullanımla beraber 20 saate kadar kullanım imkanı sunan tabletlerin GSM desteği 4G teknolojisi kullanıldığında ise tabletin dayanma süresi 13 saat ile sınırlı kalıyor. Hızlı şarj desteği de sunan tabletlerin SIM kart desteği de yine dikkat çeken noktalar arasında. Bunun dışında tabletler Android Nougat işletim sistemi ile beraber gelmekte.

Lenovo Tab 4 10″ Plus Satış Fiyatı

Yapılan tanıtımda ortaya çıkan fiyat 299 Euro olmuştu. Fiyatın bu kadar olmasına karşın tabletlerin ülkemizde hangi fiyat aralığında satışa çıkacağı ve ne zaman satışa çıkacağı gibi detaylarında belli olmadığı belirtiliyor. Yeni seri tabletlerin kısa süre sonra belli bölgeler için satışa çıkması beklenmekte.

 

 

 

Yorum yapın