Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word, metinlerin yazılması için düzenlenmiş Microsoft’un en kullanışlı ve kullanıcılar için en faydalı uygulamalarından birisidir. Bu uygulama için yazılım ve dilbilgisi kurallarını denetleyen sistem bazen kullanıcılar için kurtarıcı olabilirken bazen de yanlış kelimeler üzerinde de düzeltme işlemi yaparak kullanıcıları zor durumda bırakmaktadır. Kullanıcılar için bu zor durumdan kurtulmanın birkaç yolu bulunmaktadır.

 

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Sürekli belge hazırlama işlemleri yapan kullanıcıların işlerini oldukça kolaylaştıran ve hızlarını arttıran faydalı araçlar ve hizmetler sunan Microsoft Word’ün içerdiği bu araçlar kullanıcıları bazen oldukça zor duruma sokmaktadır. Kullanıcılar için ilk harflerin büyük yazılması ya da gün isimlerinin ilk harflerinin büyük yazılması gibi kuralların devre dışı bırakılması konusu oldukça kolay bir durumdur. Aynı zamanda Microsoft Word yazım hatalarını düzeltme ve özelleştirme konusunda kullanıcılara otomatik düzeltmeleri tamamen kapatma imkânı da sunmaktadır.

Bu düzenleme ve yeniden özelleştirme seçenekleri ile kullanıcılar yazıların denetlenmesi, tekrar edilen sözcüklerin işaretlenmesi, hatalı kelimelerin işaretlenmesi ve yok sayılacak kelimeleri belirleme özelliğini kullanıcılar kendileri seçebilmektedirler. Kullanıcıların bu işlemleri yapması için bir kaç adım yolu izlemeleri gerekmektedir. Öncelikle kullanıcılar Microsoft Word sayfasına girerek sol üst kısımda bulunan dosya seçeneğine tıklamaları gerekmektedir.

Dosya seçeneğine tıklama işlemi yapıldıktan sonra seçenekler ve ardından yazım denetleme adımlarını izlemeleri gerekmektedir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra açılan ekranda kullanıcının karşısına gelen seçenekleri kendisine göre belirlemesi gerekmektedir. Kullanıcıların bu işlemi yapmak için uygulayacağı bir başka seçen ise gözden geçir ve dil adımlarını izleyerek yazım denetleme dilini ayarla yolları ile gerekliği değişiklikleri ya da özelleştirmeleri yapabilmektedirler. Açılan ekranda kullanıcının karşına çıkan seçenekleri kullanıcılar kendilerine göre özelleştirebilirler.

Yorum yapın