MasterCard nihayet imzaların eski ve aptalca olduğunu fark etti.

Kredi kartı şirketleri, yıllarca, kredi kartı dolandırıcılığına karşı savunmanın ön safhası olarak okunaklı bir saldırı çizgisine güveniyorlar. Müşteriler, sanki cipsler, PIN’ler, biyometri ve çevrimiçi dolandırıcılık uyarıları gibi, bir sayfada kalem gibi restoranlardaki faturalar üzerine imzalarını taramak ve yazarkasa’da dijital olarak imzalamak için bir kalem (ne kadar retro!) Kullanmaya zorlanmaktadırlar Dolandırıcılık önlemeye karşı hala mükemmel bir araçtır. Şahsen, noktalı çizgiyi bir parça tofe ile işaretlediğim biliniyor ve hiç kimse beni durdurmadı, çünkü imzalar bu dijital çağda çok az demek.

Şirketler nihayet ışığı görüyorlar. MasterCard kart sahipleri , Nisan 2018’den itibaren borçlarını veya kredi kartlarını kullanarak bir şeyler satın aldıklarında artık adlarını imzalamaları gerekmeyecek .

Şirket birkaç yıldır imza gerektirmekten uzaklaşıyor ve bu günlerde imza gerektiren satın alımların yalnızca% 80’i (belirli bir dolardan fazla) ile. MasterCard biraz kazdı ve basın açıklaması uyarınca müşterilerinin çoğunun “ödeme yapmak daha kolay olacağına ve satın alım sırasında imzalamaya ihtiyaç duyulmazsa ödeme satırlarının daha hızlı hareket edeceğine inandığını” fark etti. imzaları tamamen boşa harcıyor ve bunun yerine ortaokulda kusursuz imzalar yerine “cips, tokenization, biyometri ve diğer yeni ve daha güvenli yöntemler” gibi güvenli önlemlere güveniyor .

Yorum yapın