Lenovo YOGA Tab 3 Plus İncelemesi

Lenovo YOGA Tab 3 Plus İncelemesi

Akıllı telefonlarda pekte önemli bir çizgi çizemese de tablet ve laptop modelleriyle önemli bir yol kateden Lenovo yeni tablet modeli Lenovo YOGA Tab 3 Plus geçtiğimiz dönemlerde satışa sundu. Bizde cihazın detaylı incelemesini yaparak kullanışlı mı, verilen paraya değer mi gibi sorularında cevabını aramaya çalışacaz. Akıllı telefonda fiyat olarak daha uygun modeller sunan Lenovo tabletlerinde aynı standarta bir davranış sergilemiyor ancak daha kaliteli ürünler ürettiğini de belirtelim. İsterseniz hemen Lenovo YOGA Tab 3 Plus’ın detaylı incelemesine başlayalım.

Tasarım

Andorid 6 işletim sistemini kullanan tabletin 9.72 x 7.05 x 0.18 inç (247 x 179 x 4.68 mm) boyutları bulunuyor ve 644 gram ağırlığında bulunuyor.Siyah ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan Lenovo YOGA Tab 3 Plus’ın toza karşı oldukça ultra bir dayanıklılığı bulunuyor.

Ekran

10.1 inç ekran boyutunun yanı sıra 2560 x 1440 piksel çözünürlüğü bulunan ekranının 291 ppi gibi biraz düşük piksel yoğunluğu bulunuyor. IPS LCD ekran teknolojisinin kullanıldığı ekranda ışık sensörü gibi temel bir ekran özelliği bulunuyor. Lenovo YOGA Tab 3 Plus büyük ekranı ve ultra yüksek ekran çözünürlüğü ile şimdiden güzel bir alternatif gibi gözüküyor.

Kamera

Bir tabletin kamerasından çok bir detay beklememek gerek ama Lenovo YOGA Tab 3 Plus bize baya yüksek kamera özellikleri sunuyor. İsterseniz arka kamerası ile başlayalım 13 MP arka kamerasını otofokus ve coğrafi etiketleme gibi basit düzeyde özellikleri yer alıyor, tabletin ön kamerasının ise 5 MP çözünürlüğü bulunuyor.

Donanım

Qualcomm Snapdragon 652 8976 sistem yongası bulunan Lenovo YOGA Tab 3 Plus’ın 4 çekirdekli 64 bit ARM Cortex-A72 ana işlemcisi ve ARM Cortex-A53 yardımcı işlemcisine ek Adreno 510’da grafik işlemcisi bulunuyor. 3 GB bellek sunan tabletin 32 GB depolama alanı bulunuyor ancak depolama alanı microSD kart desteği sayesinde 128 GB’a kadar çıkartılabiliyor.

Diğer Detaylar

Cihazın büyüklüğüne göre 9300 mAh bataryası bulunuyor ancak bataryaya kullanıcı müdahale edemiyor yani değiştiremiyor. Ek olarak cihazda 4G bağlantısı bulunuyor.

Sonuç

Lenovo YOGA Tab 3 Plus standart bir tablet olduğunu söyleyelim ancak ek donanımlar sayesinde cihazı laptopa dönüştürebilirsiniz ancak Android işletim sistemiyle ne kadar verim alabilirsiniz o sorgulanabilir. Cihazın teknik olarak oldukça dayanıklı olması ve oldukça üstün donanımsal özelikler sunması önemli artıları arasında yer alıyor kamera flaşının olmaması ise önemli bir eksiklik diyebiliriz.

Yorum yapın