Kırmızı iPhone 7 Serileri Nasıl Farklar Getiriyor?

Apple uzun süredir beklenen adımı sonunda attı. Apple tarafından atılan yeni adımla beraber artık markanın yeni iPhone 7 modeli ortaya çıktı. Yeni model olarak anılsa da aslında iPhone 7 serisinde yaşanan değişiklik sadece renk kısmında karşımıza çıkıyor. Eski serilere yeni bir renk seçeneği olarak gelen yeni iPhone 7 modeli sadece renk değişiklikleri ile mi geliyor. iPhone 7 RED sadece renk farkına mı sahip?

iPhone 7 RED Özellikleri Neler?

Aslında düşünülenin aksine iPhone 7 RED modeli farklı bir özellikle gelmiyor. Sadece renk kısmında değişiklikler karşımıza çıkıyor. Kırımızı renk seçeneğinde başka bir değişiklik bekliyorsanız beklentileriniz boşa çıkacak. Renk kısmında yapılan değişiklik sonrasında merak edilen bir diğer nokta ise Apple’ın neden böyle bir seçim yaptığı. Kullanıcılardan çok talep gelmesinde mi yoksa kırmızı iPhone 7 modeli için başka bir sebep mi var?

iPhone 7 RED
iPhone 7 RED modeli

iPhone 7 RED Hangi Amaçla Çıkarıldı?

Telefonun çıkarılmasının nedeni kırmızı kasanın çok ilgi görmesi değil. En azından tek başına neden bu değil. Bunun dışında Apple’ın RED iş birliği için böyle bir adım attığını belirtmek gerekiyor. Product Red için atılan adım hem daha fazla Apple iPhone 7 ürünü satılmasını sağlayacak hem de Apple bu seri ile beraber RED ile yaptığı HIV virüsü mücadelesini daha da destekleyecek. Alınan her iPhone RED 7 akıllı telefonlarından Apple Product Red sistemine fon aktarımı yapacak. Yani HIV mücadelesi için yeni adımlar atılmış olacak.

iPhone 7 RED
iPhone 7 RED özellikleri

Zaten teknoloji devi de bu konuda bir açıklama yaparak kullanıcıların alacakları hemen her üründe kullanıcıların aynı zamanda yardım yapacaklarını da belirti. Yani bu modeli alan kullanıcılarda bir nevi Apple ile beraber HIV virüsüne karşı yürütülen kampanyalarına fon desteği sağlamış olacak. Bunun dışında markanın kendi akıllı telefonlarının satışına da ekleyeceği katkı elbette ki tartışılmaz düzeyde. Yeni renk seçeneği ile beraber en azından satışların %20 oranında artış göstermesi bekleniyor. Sadece ilk günden telefonuna kadar ilgi gördüğünü düşünecek olursak markanın beklediği hamleleri elde ettiği yorumunu yapmak yanlış olmaz.

kırmızı iPhone 7
iPhone 7 kırmızı model

İPhone 7 RED Teknik Detaylar

Apple bir sosyal sorumluluk projesi için ortaya çıkardığı yeni iPhone serilerinin gelelim teknik detaylarına. Teknik detaylar konusunda yeni modelde yazımızda da dediğimiz gibi teknik bir değişiklik yer almıyor. Kırmızı modelde iPhone ve iPhone 7 Plus akıllı telefonlarının 128 GB depolama alanına sahip olan modellerinde ve 256 GB depolama alanı sunulan seçeneklerinde gelecek olan kırmızı iPhone modelinin fiyatının da biraz daha farklı olduğunu belirtelim.

128 GB iPhone 7 RED: 4.299 TL

256 GB iPhone 7 RED: 4.799 TL

128 GB iPhone 7 Plus RED: 4.949 TL

256 GB iPhone 7 Plus RED: 5.499 TL

Tüm modellerin satışa çıkış tarihi için ise yapılan açıklamada 24 Mart tarihi gösterildi. Bu tarihten sonra yeni modelleri almak mümkün olacak.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın