İnternetten Hastane Randevu Numarası Nasıl Alınır?

Hastanelerde saatlerce sıra beklemek bazen de sıranın bize geldiğinin bile göremeden muayene saatinin bitmesi hepimizin en korkulu rüyasıdır. Özellikle bir de hastane muayenesi için uzak yerlerden, şehir dışından geldiyseniz o gün muayene olup geri dönmek tek isteğiniz olacaktır. Her hastane de oluşan uzun kuyruklar ise canınızı sıkan diğer bir meseledir.

Nasıl Sıra Beklemeden Muayene Olabiliriz ?

Herkesin günlük planına göre muayene olmak istediği saati belirlemek en doğal hakkıdır. Öğleden sonra müsait bir birey sabah erken saatlerde hastaneye gidip sıra numarası almak zorunda kalmıyor artık. Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete geçirilmiş olan merkezi hekim randevu sistemi her hastanın randevu almasını sağlamaktadır. En yaygın randevu alma sistemi telefonunuzdan 182’yi arayarak sağlanmaktadır. 182 numaralı hattı aradığınızda telefonun diğer ucundaki personel size yardımcı olacaktır. İstediğiniz hastaneyi, doktoru ve randevu saatini seçip randevunuzu oluşturabilirsiniz.

182 Ücretli Mi ?

Telefonunuzdan yapacağınız arama da ücretlendirme sabit hatları aradığınızda ki gibi olacaktır. Çünkü 182 acil arama numarası değildir bu yüzden 182 aramaları ücrete tabi tutulur. Müşterilerin kullanmış oldukları hatlarında kampanya dakikaları var ise ücretlendirme buradan da karşılanabilmektedir.

İnternetten Nasıl Randevu Alınır ?

182’yi aramak dışında kullanacağınız diğer randevu alma sistemi ise internet üzerindendir. İnternet tarayıcınızdan MHRS yazarak giriş yapacağınız sayfada e-devlet şifreniz veya oluşturacağınız üyelik ile giriş yapabilirsiniz. E-devlet şifreniz yok ise kimlik bilgilerinizi doldurup kendinize ait bir şifre belirledikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkacak ekranda hastane, klinik, doktor ve muayene olacağınız bölümü seçtikten sonra saatini de seçeceksiniz. Bilgilerinizi kontrol edeceğiniz bir pencere karşınıza çıkacak burada kontrolü sağladıktan sonra randevunuzu onaylayıp artık randevu saatinizi seçmiş olmaktasınız.

Sağlık Bakanlığının sizlere sunmuş olduğu bu avantaj ile sıra beklemeden size uygun saati seçip rahatlıkla muayenenizi olabilirsiniz.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın