Instagram da Sıkça Kullanacağınız ve işinize yarayacak İpuçları

Uzun yıllardır kullandığımız ve artık vazgeçilmezlerimiz arasında olan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram ‘da bilmeniz gereken ve işinize fazlasıyla yarayacak özellikleri siz değerli kullanıcılarımız için derlemiş bulunmaktayız.

              Instagram hesabınıza Mavi Tik alma

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram kullanıcılarının gerçekten o kişiler olup olmadığını tespit etmek ve bu hesapların sahte hesaplar olmadığı kanıtlamak için kullanılan Instagram hesabında ki Mavi Tik almak sıradan kullanıcılar için pekte basit gözükmüyor. Öncelikle Mavi Tikli Instagram hesabı sahipleri genel de tanınmış insanlar, ünlü markalar ve kişiler den oluşuyor. Bunun nedeni ise Instagram’ın uyguladığı doğrulama politikasından geçiyor. Milyonlarca takipçisi olan fakat tanınmamış bir kişi Mavi Tik alamıyorken belki de sadece yüzlerce takipçi olan fakat tanınmış bir kişi ya da markaya ait olan bir hesap kolaylıkla Mavi Tik alabiliyor. Instagram Mavi Tik verirken en çok sizin taklit edilip edilemeyeceğinize dikkat ediyor eğer bu şekilde bir kişiliğe sahipseniz kısa süre de hesabınız onay alabilir fakat alacağınız sahte takipçiler ya da farklı Instagram hileleri sizin Mavi Tik almanızı zorlaştıracaktır.

   Instagram Hikayenizi Gizleyerek herkesin görmesini engelleyebilirsiniz.

              Paylaşılan fotoğraflar dışından instagramın getirmiş olduğu hikaye özelliği de son zamanlar da en çok kullanılan özellikler arasına girmeyi başardı. Hikayeniz sadece 24 saat gözükmekte ve sonrasında silinmekteyken bütün arkadaşlarınız bu hikayeleri görebilmekte ve hatta hesabınız gizli değilse diğer insanlar tarafından da görüntülenebilmektedir. Gizli hesaplar da ise hikayeler sadece arkadaşlarınız tarafından görüntülenebilmektedir. Peki hikayenizi görmesini istemediğiniz bir arkadaşınız var ondan hikayeyi nasıl gizleyebilirsiniz.  Profilinizin Ayarlar bölümünden gizlilik ve Güvenlik kısmında Hikaye Kontrollerini açalım. Hikaye kontrolleri bölümünün ilk seçeneği “Hikayeyi Gizle” den istediğiniz kişileri işaretleyerek istediğiniz kişilerden Instagram Hikayenizi Gizleyerek görmelerini engelleyebilirsiniz.

  Çevrimiçi olduğunuzu gizleyebilirsiniz

              Instagram üzerinden özel mesaj yolu ya da hikayeler ile birbirinize atılan mesajları görebilirsiniz. Aynı zaman da en son ne zaman çevrimiçi olduğunuz da takipçileriniz görebilir fakat bazıları bu özelliğin kapatılmasının daha doğru olduğunu düşünmektedir. Bunun için ayarlar bölümünden “Hareket Durumu” ve “Hareket Durumunu Göster”i kapatarak Instagram’da Çevrimiçi olduğunuzu gizleyebilirsiniz.

              Birden fazla Instagram Hesabı Açma

              Hobi meraklısı birçok Instagram kullanıcısı kişisel hesapları haricinde aynı cihaz üzerinde bir de hobileri üzerine açtıkları hesapları kullanmak isterler. Bunun için yapılması gereken ise çok basit. Ayarlar bölümüne girdikten sonra Seçeneklerin en alt kısmında bulunan “Hesap Ekle” ye tıklayarak kullanıcı adı ve şifrenizi girip Birden fazla Instagram Hesabı Açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Başkasının gönderisini kaydetme ve paylaşma

Bir arkadaşınızın gönderisini çok beğendiniz fakat o an detaylı olarak inceleme ya da izleme vakti bulamadınız. Instagram Başkasının gönderisini kaydetme özelliği ile sizin yardımınıza yetişiyor. Gönderinin hemen sağ altında bulunan  kurdele işaretine tıklayarak gönderinizi koleksiyona kaydedebilir ve istediğiniz zaman tekrardan ulaşabilirsiniz. Peki bu gönderiyi özel mesaj yolu ile bir başkasına gönderebilir misiniz? Tabi ki evet. Bunun için de gönderinin orta kısmın da bulunan gönder işaretine tıklayarak göndereceğiniz kişiyi seçip paylaşabilir ya da Başkasının gönderisini kendi hikayeniz de paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın