Google Mobil Uyumlu Olmayan Siteleri Uyarıyor

Google Mobil Uyumlu Olmayan Siteleri Uyarıyor

Google’ın mobil uyumluluk güncellemesiyle birlikte, arama motorlarında mobil uyumda şahane sonuçlar elde edebilirsiniz. Google firmasının, dünyanın en çok ziyaret edilen site olması, kendi alanındaki kaliteli gelişimleri de beraberinde getirmektedir. Google mobil uyumlu olmayan siteleri uyarıyor ve çeşitli testlerden geçiriyor. Her mobil cihazın farklı bir algoritmaya sahip olması da, titizlik gerektiren bir çalışma gerektiriyor. Mobil kullanıcıların çeşitli aramalar gerçekleştirmesi, firma mobil SEO çalışmalarının, diğer SEO çalışmalarından ayrılması gereken bir noktayı göstermektedir.

Mobil SEO çalışmalarında ise, sitelerdeki mobil tasarımı da etkilemektedir. Ancak, web sitenizde mobil uyumlu bir SEO tasarımı ve çalışması bulunmuyorsa, sitenizin bulunduğu sektörde gelişmesini azaltacak ve ziyaretçi sayılarında büyük bir düşüş yaşanacaktır. Google Mobil Uyumluluk, birçok insan tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır. Google firmasının sunduğu kaliteli hizmetler ve benzeri birçok ayrıcalık, kullanıcılarını sevindirmek için eşsiz bir seçenektir. Mobil uyuma sahip olmayan sitelerin ise, güncellenmesi nasıl gerçekleşmektedir? İnternet erişiminde yer alan alışkanlığın değişmesi ve farklı bir noktaya gelmesi gerekmektedir. Google mobil uyumla birlikte, sitelerin kullanıcı taleplerine uyabilmesi, özel bir seçeneği de beraberinde getirmektedir.

Mobil Uyuma Sahip Olmayan Siteler

Mobil internet erişimiyle ilgili strateji ve plana sahip olmayan sitelerin, olumsuz sonuçlara katlandığı bilinen bir gerçektir. Mobil uyumluluk güncellemeleri sonucunda, olumsuz bir etkiye maruz kaldıysanız önerilerimizi dikkate almalı ve çözüm bulmalısınız. Güncelleme sonrasında doğacak problemler, kesin bir çözüme sahip olmasa da, imkansız olmadığını da bilmelisiniz. Küçük çaplı bir işletmenin sitesine sahipseniz, basit değişiklerle güncellenmenizi onarabilirsiniz.

Mobilegeddon’la ilgili konuşulduğu zaman, birçok sitenin korkusu belirgin bir şekilde görülmekteydi. Büyük rakipler kadar ulaşım imkanı olmayan ve trafik alamayan küçük web siteleri, mobil uyumluluğa maddi gücü yetmeyecek ve düzenlemeler gerçekleştiremeyecekti. Ancak, sizleri sarsmayacak bütçelerde, yalnızca anahtar kelime odaklı bir içerikle birlikte, yaşayacağınız kayıpları en asgari düzeye indirebilme şansına sahipsiniz. Küçük işletmelerin sahip olduğu web siteleri, hızlı ve kolay bir şekilde onarılabilir ve güncellemeler en sağlıklı hale getirilebilir. Küçük işletmelerin yaşayacağı sorunlar kolaylıkla tespit edilip, hızlı bir şekilde çözülebilirken, web sitelerindeki işletmelerdeki bürokrasiye çok takılmamalı ve kaygı duymamalısınız. Sizlerin de bu tariflere uyan bir web siteniz varsa, aşağıdaki önerilerimize kulak verebilir ve bir an önce çözüme kavuşabilirsiniz. Böylece, Google mobil uyum avantajlarından yararlanabilirsiniz.

CMS Ve Kullanıcı Paneli

Kullanabileceğiniz mobil uyumlu ve oldukça kullanışlı olan ara yüzlerden birisi de, WordPress’tir. Kullanabileceğiniz eklenti ve sayısız temayla birlikte WordPress altyapısına sahip bir siteyi en basit şekilde mobil hale getirebilirsiniz. Kullanacağınız eklenti ve temaları özenle seçmenizi öneriyor ve olumsuz sonuçlar yaratmamanız için dikkatli olmanızı söylemek istiyoruz. Gereksiz ve aşırı fonksiyonları içerisinde barındıran bir site, yükleme hızında olumsuz tepkilere sebep olabilmektedir. Sayfa acıkması sıfırlanması, URL değişimi ve teknik ögelerin değişiklik yaşamaması için, web sitenizin yedeğini almanızın oldukça önemli olduğunu bilmelisiniz.

Kullanıcı yoğunluğunuz, mobil cihazlarla birlikte sağlanıyorsa tasarım ve temaya daha fazla özen göstermelisiniz. Ziyaretçi ve kullanıcı deneyimlerinde etkili olan, tasarım seçimi, içerik özgünlüğü ve site yükleme hızı oldukça önem taşımaktadır. Google mobil uyum seçeneğiyle sayesinde, gerçekleştireceğiniz iyileştirme ve sağlam güncellemelerle birlikte, web siteniz mobil uyumlu hale gelebilir ve eşsiz bir kullanım imkanı sunabilirsiniz.

Sayfa Analizlerine Dikkat Etmelisiniz

Google mobil uyumluluk testi, sitenizin tamamını test etmemekle birlikte, sayfalarınızda tek test uygulaması gerçekleştirmektedir. Böylelikle, çeşitli tasarım ve içeriklere kavuşacak, testle birlikte tüm uyuşmazlıkları ortadan kaldıracaksınız. Web sitenizin ana sayfasında mobil uyum olsa dahi, diğer kategorilerin uyumsuz olması sonucunda gerilere düşebilirsiniz. Sitenize zarar verecek her türlü faktörü ortadan kaldırmalı ve sağlam adımlar atmalısınız. Hem kullanıcılarınızı muhafaza etmeli, hem de kaliteli bir mobil uyum fırsatı yaratmalısınız. Web sitenizi detaylı bir şekilde incelemeli ve hız testiyle birlikte, Mobil Uyumluluk Testinden geçer puanlarda notlar almanız gerekmektedir.

Sonuç

Google, mobil uyumlu olmayan siteleri geri plana atmaktadır. Bunun büyük bir kayıp olacağını bilmek zorundasınız. Google arama motorunda alt sıralara düşmemek, kullanıcı kaybı yaşamamak, spam ve benzeri zararlı yazılımlardan korunmak istiyorsanız, sağlıklı bir güncelleme ve mobil uyum önemlidir. Google mobil uyumlu sitelerin çalışmalarından yararlanmalı ve sitenizi aktif bir kullanıma hazırlamalısınız.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın