Google Home İçin Yeni Güncelleştirmeler Gelmeye Başladı

Google’ın akıllı ev asistanlarından biri olarak bilinen Google Home akıllı ev asistanı oldukça dar bir zaman aralığında sanal asistan sistemleri içerisinde en çok kullanılan sistemlerden bir tanesi oldu. Kullanımının bundan sonraki aşamalardan sürekli olarak yaygınlaşacağı düşünülen yeni akıllı ev asistanı sisteminin kullanıcılara sunduğu artılarda tartışılmaz düzeyde.

Zaten internet dünyasında epey bir başarılı olduğu bilinen Google’ın internet dünyasında elde ettiği başarıyı devam ettirerek akıllı ev asistanları sisteminde de kullanmasını sağlayan Google Home teknolojinin bu bağlamda sürekli olarak yeni güncellemeler almaya devam ettiği de belirtiliyor. Tüm bunlarla beraber geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan bir açıklama ile beraber söz konusu asistan teknolojisinin yeniden düzenlendiği de ortaya çıkmıştı.

Google Home Yapay Zeka Kullanabilir

Google’ın birçok sisteminde artık yapay zeka kullanımı yaptığını biliyoruz. İnternet tarayıcılarına bile yavaş yavaş kendi geliştirdiği yapay zeka sistemlerini entegre etmeye başlayan Google’ın tüm bunlarla beraber akıllı ev sistemleri içinde artık daha gelişmiş yapay zeka sistemlerine yer vereceği belirtiliyor.

Geliştirilen yeni yapay zeka sistemi sayesinde kullanıcıların artık doğrudan akıllı ev sistemlerini yönetmeleri de sağlanabilecek. İddialara göre söz konusu sistem sayesinde Google artık tüm ev içerisinde yer alan akıllı ev eşyalarını yapay zeka ile algılayabilecek.

Yapay zeka ile algılanması sağlanan tüm ev eşyalarının bu sayede çok daha başarılı bir şekilde kontrol edilmesi sağlanacak. Bunun dışında kullanıcıların sorularına da çok daha mantıklı cevaplar vereceği belirtilen yeni nesil sanal asistan teknolojisinin yapay zeka ile birleşmiş halinin daha ne gibi sistemlere sahip olacağı konusunda ise Google’ın açıklamalarını beklemek gerekiyor. Geri kalan tüm özellikleri de bu şekilde öğrenmek mümkün olacak gibi. Şimdilik sadece Google’ın yapay zeka sistemi üzerinde çalışmalarına tüm hızı ile devam ettiğini biliyoruz.

Google Home

Google Genel olarak Yapay Zeka Sistemini Geliştirmekte

Sadece akıllı ev teknolojilerinde değil bunun dışında Google genel olarak hemen her alan da insanların yardımcısı olacak öğrenebilen yapay zeka sistemleri üzerinde de çalışmalara devam etmekte. Google’ın bu konuda yaptığı atılımlar tartışılmaz düzeyde olsa da bir yandan da yeni yapay zeka sistemleri hakkında çok fazla detay paylaşımının yapılmadığını da belirtmek gerekiyor.

Özellikle Google’ın arama motorlarına da dahil edeceğinin düşünüldüğü yeni yapay zeka sisteminin ne kadar kapsamlı olacağı konusunda pek bir bilgi yok. Elde edilen bilgiler sadece yapay zekanın kendisinin düşünebilen bir sisteme sahip olacağı ve en önemlisi de değişen şartlara karşı davranışlarını değiştirebileceği yani öğrenme yetisi olacağı işaret ediyor.

Zaten uzun süredir Google’da bu yönde çalışmalar yaptığını duyurmuştu. Peki sistem ne kadar başarılı olacak? Google gerçekten hemen her alanda kullanılacak bir yapay zeka geliştirip atık sanal asistanlarımızın her alanda bizimle beraber olmasını mı sağlayacak? Tüm bunları şu an için soru işareti şeklinde karşımıza çıkıyor.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın