Fotoğraflarınızı Profesyonelce Düzenleyin

Işık masası fonksiyonu, toplu işleme ve tam görüntü düzenleme: Açık kaynak kodlu digiKam yazılımında amatör fakat hırslı fotoğrafçıların isteyebileceği her özellik yer alıyor. Üstelik digiKam, fotoğrafçılığa yeni başlayanların da kolayca çözebileceği bir program. Program başlar başlamaz yönetim penceresi belirerek resimler klasörünüze daima hakim olmanızı sağlıyor. Buradan, digiKam’ın tüm fonksiyonlarına kolayca ulaşmak da mümkün.

Organizasyon şeması üzerinden bir fotoğrafı seçtikten sonra “Image editing” butonuna basarak düzenleyici modülleri başlatıyorsunuz. Bundan böyle görsellerinizi zenginleştirmek için istediğiniz her fonksiyon elinizin altındaki modül penceresinde olacak. Otomatik düzeltme özelliğinden, kesme biçmeye ve “kömür kalem” ile yağlı boya efektine kadar farklı araçları kullanabileceksiniz. Ayrıca bir filtre eklemek istediğiniz zaman fotoğrafınız iki pencerede eski ve yeni haliyle gösteriliyor. Böylece karar almanız kolaylaştırılıyor. Farklı efektleri de bir arada deneyebiliyorsunuz. Tüm zenginleştirmeleri bitirdikten sonra “OK” butonu ile onayladıktan sonra tüm fotoğraf, istediğiniz düzenleme ile elden geçirilip kayıt ediliyor.

Öneri: Programın 32-Bit ve Mac sürümleri de var. Eğer bu sürümlerden birini indirmek isterseniz, geliştirici sitesinden bulabilirsiniz: download.kde.org/ stable/digikam

Öneri: Programın başlangıç menüsündeki“Export” butonu ile görsellerinizi Imgur veya Flickr gibi sitelere yükleme yapabilirsiniz.

İşletim Sistemi: Win Vista/7/8/10

Dil: İngilizce

Yorum yapın