Ford Focus 1.6 TDCi Trend X 2017 model teknik özellikleri

2017 model Ford Focus 1.6 TDCi Trend X modelinin merak edilen teknik özelliklerini ve aracın ikinci el piyasalarında ne kadar olduğunu buradan sizlere açıklamak istiyoruz. 80 Bin TL ile 90 Bin TL arasında değişen rakamlara satılan bu aracın genel özellikleri ile başlayalım.

Ford Focus 1.6 TDCi Trend X genel özellikleri

Binek araçlar kategorisinde karşımıza çıkan bu modelin C segment bir araç olduğunu belirtmek istiyoruz. Sedan 4 kapı özelliği bulunan aracın 2014 yılında seri üretimine başlandı. 3 yıldır aynı kasa ile kullanıcılarının karşısına çıkan Ford markasının bu aracı en çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Manuel 6 ileri vites olan aracın önden çekiş özelliği bulunmaktadır. Aracın dönemlik vergisi ise 517 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ford Focus 1.6 TDCi Trend X motor özellikleri

Dizel motor seçeneği ile satılan bu aracın 4 silindir hacmi bulunmaktadır. motor hacmi olarak ise 1560 cc’lik motor kapasitesinin yanı sıra 95 beygir özelliğinde olduğunu da belirtmek istiyoruz. Tork kapasitesi olarak ise 230 NM Tork değeri bulunmaktadır. 0 Km’den 100 KM’ye çıkış süresi ise C segment bir araç için biraz hantal olduğunu gösteriyor. 12,6 saniye de 100 KM’ye ulaşan bu aracın azami olarak saate aldığı mesafe ise 182 KM’dir.

Ford Focus 1.6 TDCi Trend X yakıt tüketimi

Dizel motor seçeneği olan bu aracın şehir içinde gerçekleştirdiği tüketim 5,7 litre olarak karşımıza çıkıyor. Şehir dışı tüketiminde ise oldukça başarılı bir yakıt performansı sunan araç 3,7 litrelik bir tüketim gerçekleştirmektedir. Ortalama tüketim de ise Ford Focus 1.6 TDCi Trend X modeli 4,5 litre tüketim gerçekleştiriyor. Depo hacmi ise bu aracın 53 litredir.

“Ford Focus 1.6 TDCi Trend X 2017 model teknik özellikleri” üzerine bir yorum

  1. Yıllardır hayalini kurduğum arabaydı Ford Focus henüz almak nasip olmadı ama en kısa zamanda almayı planlıyorum. Bu arabaya bayılıyorum yav. Güzel anlatımınız için teşekkür ederim hocam bilgilendirme için çok yararlı bir konu olmuş emeğine sağlık 🙂

    Cevapla

Yorum yapın