Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Eğer Facebook hesabınızı herhangi bir sebeple kalıcı olarak silmek istiyorsanız bu yazımızı okumanız sizi kesin çözüme ulaştıracaktır. Hesabınızı daha sonra tekrar kullanmak gibi bir düşünceniz varsa bunu yapma olanağınızın olmadığını başta belirtmekte fayda var. Facebook hesabınızı daha sonra kullanma ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız Facebook Dondurma seçeneğinin sizin için daha uygun olduğunu unutmayın ama hesabınızı kalıcı olarak silmek ve bir daha kullanmamak konusunda eminseniz aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek kolaylıkla hesabınızı silebilirsiniz.

Facebook Hesap Silme Resimli Anlatım

İlk olarak bilgisayarınızda Facebook hesabınıza giriş yapın. Daha sonra bu bağlantıya TIKLAYIN bu bağlantı sizi Facebook Uygulama Ayarları bölümüne götürecek. Bu bölümde Facebook hesabınız ile kayıt olduğunuz uygulamaları göreceksiniz, tüm bunları kaldırmanız gerekiyor çünkü Facebook hesap silme talebinizden sonra hesabınızda hiçbir hareketin olmamasını istiyor.

Uygulamaların üstüne maus okunu götürünce çıkacak olan X işaretine basarak teker teker tüm uygulamaları kaldıracaksınız.

facebook profili tamamen silme

 

İlk adım olan uygulamaları kaldırdıktan sonra buradaki bağlantıya TIKLAYIN bu bağlantı sizi Facebook Hesabımı Sil bölümüne götürecek. Aşağıdaki resim gibi olacak şekilde size bir uyarı mesajı gelecek ve onun altında Hesabımı Sil butonuna tıklayın.

 

 

facebook hesap silme

Daha sonra aşağıdaki resim gibi bir bölüm karşınıza çıkacak. Şifre bölümüne şifrenizi girerek ve alt bölümde gösterilen harfleri metin yazma kısmına yazarak son olarak tamam diyerek Facebook hesap silme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

face silme nasıl yapılır

Facebook Hesabım Ne Zaman Silinir?

Ortalama 90 gün içerisinde silinir.

Facebook Hesabıma Yanlışlıkla Girdim Silme İşlemi İptal Olur mu?

Evet eğer ilk 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız silme işlemi iptal olur.

Facebook Hesabımı Silmekten Vazgeçtim Ne Yapmam Gerekir?

İlk 14 gün içerisinde sadece hesabınıza giriş yaparak silme işlemi kendiliğinden iptal olur. Ama eğer silme talebinizin ardından 2 hafta geçtiyse artık bu işlem geri alınamaz.

Facebook Hesabım Sildim Aynı Kullanıcı Adı ile Tekrar Kayıt Olabilir miyim?

Hayır silinmiş kullanıcı adları bir daha geri alınamaz.

 

Yorum yapın