Android Tablete Format Atma (Resimli)

Tüm android sistemli tablet cihazları için geçerli olan format atma işlemini bu yazımızda ele alıyoruz. Tablete format atma bilgisayara format atma gibi meşakkatli ve karışık bir işlem değil bu yüzden rahatlıkla herkesin yapabileceği bir iş. Kullandığımız tabletler kısa bir süre sonra sık sık donmaya başlayabiliyor. Tabletin ağırlaşması ve hantal bir şekilde çalışması can sıkıcı bir hal almaya başlıyor belli bir zaman sonra. Bu gibi sorunların üstesinden tabletinize format atarak gelebilirsiniz. Dilerseniz adım adım nasıl format işleminin gerçekleştiğini resimli bir şekilde anlatmaya başlayalım.

Tablete Nasıl Format Atılır?

Tablete format atma işlemi sırasında şarjınızın dolu olmasına dikkat edin. Çünkü format sırasında şarjı bitip kapanması halinde tabletinize kalıcı zararlar olabilir veya kullanılmaz hale gelebilir.

Tabletinizin modeline göre aşağıdaki adımlardan birini yaparak format ekranına ulaşın:

Ses Açma + Güç Düğmesi + Home Düğmesine aynı ana basıp bekleyin.

Ses Kısma + Güç Düğmesi + Home Düğmesine aynı anda basıp bekleyin.

Ses Açma Düğmesine basılı tutup Güç Düğmesine basıp bekleyin.

Ses Kısma Düğmesine basılı tutup Güç Düğmesine basıp bekleyin.

Açılan tablet format atma ekranında aşağıdaki resimde gösterildiği gibi “wipe data/factory reset” (3. Sırada) seçeneğini seçin. Tabletinizin modeline göre Ses Açma veya Ses Kısma düğmesini kullanarak aşağı yukarı gidebilirsiniz. Seçim yapmak için Power (Güç) düğmesini kullanın.

tablete format

 

Karşınıza gelecek ekrandan “Yes – delete all user data” seçeneğini seçin.

tablete format

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tablet kısa bir kurulum yaptıktan sonra açılacak olan ekrandan “reboot system now” seçeneği seçin.

Bu adımlardan sonra tablet kapanacak ve tekrar açılacaktır. Tabletin açılması biraz zaman alabilir bu sırada herhangi bir şey yapmayın çünkü format işlemi yapılıyor olacaktır. Tabletiniz format işlemini gerçekleştirdikten sonra kendi kendine açılacaktır. Böylece tabletinize format atmış, fabrika ayarlarına sıfırlamış oldunuz.

 

 

 

Yorum yapın