En iyi Fön Makineleri 2018-2019

Saç bakımı ve şekil vermek için sıklıkla başvurduğumuz Fön Makineleri, Türkiye şartlarında saç kurutma makinelerinin satıldığı bir sektör haline gelmiştir. Aradaki farkı bilmeyen veya direkt olarak ayırt edemeyecek olan kullanıcılar ise; ikisini de aynı mantıkla satın alarak, saça şekil verme konusunda problemler yaşamaktadır. Birçok elektrikli ev aleti üretici firmalarının ürettiği Fön makineleri, genelde kuaförlerde karşımıza çıkan, yüksek enerji ve makine gücüyle kullanıma uygun olan makineler olması sayesinde, saçınızı kurutmaktan çok, direkt olarak şekil verme amacıyla kullanılmaktadır. En İyi Fön Makinesi seçimine geçmeden önce, fön makinesi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine, saç kurutma makine ile fön makinesi arasındaki farkları bilmeniz sonucunda, başarılı bir seçim ve uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Fön Makinesi ile Saç Kurutma Makinesi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Marka adından direkt olarak ne işe yaradığı belli olan saç kurutma makineleri, genelde 400 ile 1200 W arasında değişen güç seçenekleriyle piyasa sunulan, bir elektrik motoruna bağlı olan pervanelerin dönmesiyle birlikte saçınızı kurutacak kadar güce sahip olan ısıtılmış havası sunan makinelerdir. Fön makineleri ise; en az 2000 W ve üzerinde bir güce sahip olarak, saçlarınızın istediğiniz her şekle daha fazla güç ve daha fazla sıcak vermek suretiyle sokmanıza yarayacak cihazlardır. Fön makineleri, her zaman daha güçlü ve daha pahalı olmasının yanı sıra; tercih konusunda da sadece saç kurutmak mı, yoksa direkt olarak saça şekil vermek mi amacında olduğunuzu belirleyip, buna göre seçim yapmanız önemlidir.

Profesyonel Fön Makinesi Nedir?

Genellikle kuaförlerin tercih ettiği ve saça şekil vermek için eşsiz bir güç uygulanabilecek, genelde 200 TL’nin üzerindeki fiyatları ve 2200 – 2700 W arasında değişen güç seçenekleriyle birlikte, her saça kolaylıkla şekil verilebilmesini sağlayan ürünlerdir. Profesyonel Fön Makinesi, normal saç kurutma makinesi veya normal güçte olan fön makinelerinden çok farklı olmamakla beraber, farklı başlıkları ve fön için uygun yapıları bulunan ürünlerdir. Fiyat olarak en pahalı ürünler olmasının yanı sıra, kullanım sırasında saça bilinçsiz biçimde çok fazla yaklaştırmanız da saçınıza zarar verebilecektir. En İyi Fön Makineleri olarak seçim yaparken, genelde sunduğu güç baz alınmaktadır.

Fön Makinesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her üründe olduğu gibi; fön makinesi satın alırken de, dikkat etmeniz gereken konular, detaylar bulunmaktadır. Farklı özellikleri ve güçleriyle ön plana çıkacak olan fön makinelerine ulaşarak, sizlerde daha uzun süreli kullanım sağlayabilir, satın aldığınız ürünlerin verdiğiniz paraya değer olmasını sağlayabilirsiniz. Fön makinesi alırken;

– Sunacağı güç,

– Yapıldığı malzeme,

– Tutacak alanının sıcaklığı geçirip, geçirmediği,

– Uzun süreli kullanımdaki performans değerleri,

– Fiyat ve performans karşılaştırması,

– Ürün markası.

Dikkat etmeniz gereken bu özellikleriyle birlikte, en sağlıklı seçimleri yapmanızda mümkün olacaktır.

En İyi Fön Makinesi Tavsiyeleri

Farklı fiyat ve özellikleriyle ön plana çıkan, hem normal saç kurutma makinesi, hem de profesyonel fön makinesi tavsiyelerini sizlere sunuyoruz.

İlk olarak saç kurutma makinelerinden başlayalım;

– Sinbo SHD-2639

– Premier PHD -7007

– Sunny AT-52

Profesyonel fön makineleri ise;

– Turbobella ion9000

– Ceriotti dj4200

– Elchim 3200

Bütçenize ve kullanım alanlarına göre, seçim yapmak sizin elinizdedir.

Yorum yapın