CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
En İyi – En Popüler 40 Torrent Sitesi
Torrent sitesi

Torrent Nedir?

Torrent: Bir torrent dosyası, indirme dosyasıyla ilgili belirli içerikle ilişkili küçük bir dosyadan başka bir şey değildir.
Seeders: Kaynak anlamına gelir. Dosyanın tümüne sahip ve paylaşımda bulunduran kişilere seeder denir.
Leechers: Dosyayı çekenlere denir. Dosyayı çeken kişiler aynı zamanda Dosyanın kısmi bir bölümüne sahip olduklarından Leecher diye anlırlar. Bir diğer anlamda ise Dosyayı paylaşmayı sevmeyen Dosyanın Paylaşılmasına engel olan kişilere Leecher denilir.
Peer: Seed ve Leech in toplamına verilen isimdir.
ReSeed: Daha önce indirilmiş bir Torrent ile çekilen dosyaların bir süre sonra tekrar Seed etme işlemine verilen isimdir. Bu işlem Hash kontrolü gerektirir. Torrent ile çekilen dosyaların en ufak bir değişikliğe bile uğramamış olmaları gerekmektedir.
Hash: Torrentin indikten sonra ve indirilen parçaların doğru olup olmadığını kontrolü için kullanılan bir Bütünlük Kontrolüdür. Her Torrente, her dosya ve her parçada bulunur. Kullanıcı sadece Torrentin genel Hash bilgisini görebilir. Hash bilgisi her Torrente farklı olduğundan aynı zamanda Torrent dosyasınıda tanımlar.
Tracker: Torrentin bağlandığı basit bir sunucudur. Torrenti çeken Peerler Trackere dosya hakkında bilgi gönderirler, Diğer Peerler ise Trackere bağlanarak kimde hangi dosyanın hangi parçalarının olduğunu öğrenirler. Tracker üzerinden kesinlikle dosya transferi gerçekleşmez sadece Kaynak paylaşılır. Kim nekadar dosya çekti ve ne kadar yükledi gibi İstatislik bilgilerinide barındırabilir.
DHT: Distributed Hash Table Peerler arası Kaynak paylaşımı diye özetleyebileceğimiz bir özelliktir. Trackerden bağımsız kaynak bulma işini üstlenir. Private (özel) Trackerlarda kullanılmaması gerekmektedir.
Download: Torrent sistemi aracılı ile diğer kullanıcılardan Dosya indirme işlemine verilen isim.
Upload: Torrent sistemi aracılığı ile diğer kullanıcılara Dosya gönderme işlemine verilen isim.
Ratio: Bir Torrentin (aslında torrent ten çekilen dosyaların) Upload işleminin Download işlemine oranıdır. Bu özellik Private (özel) Trackerlarde özellikle önemlidir. Sağlıklı paylaşımı ve Hit&run olayını ortadan kaldırmak ve dosyaların daha yüksek hızlarda sunulmasını sağlamak için kullanılan bir özelliğe verilen isimdir. Genel olarak Torrent dünyasında paylaşımcıyım diyebilmek için 0,5 Ratioyu yakalamanız gerekmektedir, Yani 10 Mb Download’a 5 Mb Upload yapmanız gerekmektedir. Public (genel) Trackerlarde ise tamamen Torrent ruhuna ve kullanıcının insafıyla alakalı bir yaptırımdır.
Hit&run: İngilizce anlamı Vur ve Kaç olan kelime, benzer bir anlamda Torrent Dünyasında da kullanılmaktadır. Dosyayı çekip hemen paylaşımdan kaldırma işlemine ve kaldırana verilen isimdir. Torrent dünyasında kesinlikle sevilmezler. Ve istenmeyen bir olaydır.

Asıl sorun, son yıllarda neredeyse her popüler torrent sitesinin web’den kaybolduğunu gördük. Sebebi, tümüyle korsanlık yüzünden. Torrentz.eu ve KickasssTorrents’ın ortadan kalktığını gördük. Bununla birlikte, Kickass Torrents geri döndü, ancak kaybettiği şöhreti kazanamadı. İşte 2017 en aktif torrent siteleri şunlardır:

#1 The Pirate Bay

torrent giriş

Şu anda Toreent sitelerinin Lideri, KickAss Torrents’ın çöküşünden sonra büyük popülerlik kazandı. Buradan indirmek için çok sayıda torrent dosyasını alacaksınız. Site düzenli olarak güncellenir ve bir sürü aktif yükleyici bulunur.

Alexa Rank: 116
Geçen Yıl: # 2

 

#2 ExtraTorrent

Son aylarda en çok aktif ikinci torrent sitesidir. ExtraTorrent’in aktif topluluğu, bu sitenin çok sayıda şöhret ve başarı kazanmasının sebebidir. Eğer Hindistan’lıysanız, bu web sitesini çok faydalı bulacaksınız.

#3 RARBG

Proje 2008 yılında kuruldu ve 2015 yılına gelindiğinde, diğer rakipleri çöktüğü zaman spotlight haline geldi. Şu an en iyi torrent sitesinin ilk on listesindeydi. Popüler RARBG etiketleriyle farklı TV şovları ve Filmler arayabilirsiniz.

# 4 YTS.AG

Çok kullanışlı ve kullanıcıları rahatsız eden çok az sayıda reklam içeren bir torrent sitesi istiyorsanız burayı tercih etmelisiniz. Bu web sitesinin çok yararlı olduğunu ve bu sitenin sınırlı bir torrent olduğunu, ancak popüler yüklemeler olduğunu fark edeceksiniz. Tabii ki, bu site aynı zamanda rakiplerinin çöküşünden sonra popülerlik kazandı, ancak bu sitenin arayüz ve popülerlik açısından muhteşem olduğunu fark etmeye değer.

# 5 1337X

Bu siteye Hindistan’dan gözatıyorsanız, VPN’inizi açmanız gerekir; çünkü bu site Hindistan’da engellenmiştir. Birkaç yöneticiyle bazı sorunlar yaşıyordu ve güvenlik uzmanları güvenlik endişeleri üzerine protesto gösterileri düzenliyordu. Ancak, site iyileştirildi ve trafikte büyümeye devam etti. Site düzenli olarak güncellenir ve topluluk üyeleri etkindir.

# 6 TORRENTZ2

Eski torrent arama motorunu özlediyseniz, o zaman bu siteye bayılacaksınız. Bu, popüler torrent arama motorunun aynasıdır. Site sık sık güncelleniyor ve bu siteyi düzenli olarak ziyaret etmekten memnun olacaksınız.

#7 Torrent Project

Temiz, hızlı ve doğru bir BitTorrent arama motorudur. BitTorrent DHT ağı, korsan ağı ve 300’den fazla torrent sitesinden arama torrentleri ve doğrulanmış torrent verilerini topluyor.

# 8 EZTV.AG

Serinin paylaşılmasına adanmış ilk EZTV.AG grubundaki değişikliklerin ardından EZTV.AG yeniden doğdu ve yeni ekip torrentlerini yarattı.

#9 TORRENTDOWNLOADS

ISS’ler bu siteyi birçok ülkede engelledi. Ancak, diğer tüm popüler sitelerin çöküşünden sonra, spot haline geldi. Site, her ay bir milyon kullanıcıya torrent hizmeti veren bir dizin içeriyor.

#10 LIMETORRENTS

Bu, torrent sitelerinin ilk on listesindeki diğer tüm popüler torrent siteleri nedeniyle düştü. Bu, çok sayıda torrent dosyasını bulabileceğiniz popüler sitelerden biridir.

# 11 Fenopy.eu

Fenopy.eu tüm zamanların en iyi torrent sitelerinden biridir. Zor düzenlemeler ve güvenlik sorunları nedeniyle, torrent sitesi kısa bir süre yasaklandı. Ancak, şimdi çevrimiçi ve tüm Torrent avcılarına hizmet ediyor. Bu site, bilgisayarınıza indirebileceğiniz ve yükleyebileceğiniz kendi Torrent sitesini de sunuyor.

#12 Monova.Org

Basit ama etkili bir Torrent arama motoru arıyorsanız Monova.org en iyi seçimdir. Bu, minimalist bir web sitesi tasarımına sahiptir ve Hash’i koyarak veya sadece ad aramayla Monova.org’da arama yapabilirsiniz.

#13 FullDLS

PearTrees.com internetteki en güvenilir torrent sitelerinden biridir. Bu torrent sitesi büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir ve 2,5 milyondan fazla torrente sahiptir. Çevrimiçi kaydettirerek PearlTree topluluğuna bile katılabilirsin.

# 14 Zoogle

Bu, şu anda 1,5 milyondan fazla doğrulanmış torrent sunan yeni bir torrent web sitesidir. Bu site, kullanıcıların aradıkları torrentleri bulmalarını kolaylaştıran içeriğini kategorize etmiştir. Zoogle.com’daki her popüler film, müzik, oyun ve animasyonu bulabilirsiniz

#15 Torrents.me

Torrents.me torrent çoklu aramada popüler torrent sitelerini ve özel takipçileri birleştirir. Filmler ve Müzik arıyorsanız, torrents.me, Filmler ve Müzik araması için tasarlandığı için sizin için en iyi web sitesidir.

#16 isoHunt

IsoHunt en gelişmiş BitTorrent ve en iyi P2P torrent arama motorudur. Site, 2013 yılında Amerika Hareketli Fotoğraf Birliği tarafından kapatılmıştır. Ancak, bir süre sonra yeni bir alan adı olan Isohunt.to ile yeniden hizmete başlamıştır. IsoHunt’da neredeyse her şeyi bulabilirsiniz.

# 17 Toorgle.com

Bu web sitesi, torrent bağlantılarını bulmak için Google aramasını kullanır ve daha sonra kendi veritabanıyla birbirine bağlar. Bu site iyi miktarda içerik sunuyor. Torrent içeriğini daha hızlı aramak için web tarayıcınıza Toorgle arama çubuğu ekleyebilirsiniz.

# 18 Boxopus.com

Boxopus aslında bir bulut indirici. Bu bile bir torrent sitesidir. Bu site, kullanıcılarına premium özellikler sunuyor. Premium özellikleri, sitelerini kullanırken kullanıcıların kimliğini gizleyen bir VPN içerir. Hizmetler, Boxopus’u etkili torrent sitesinden biri haline getiren uygun fiyata geliyor.

# 19 Bitport.io

Bitport.io, en popüler güvenli bulut torrentlerinden ve akışlı sitelerden biridir. Bu web sitesinin en iyi kısmı, kullanıcıların dosya indirmesini istemiyorsa, dosyaların akışına izin vermesidir. Torrent dosyalarını doğrudan Web tarayıcısında indirebilirsiniz.

# 20 iDope.se

Kickass Torrent’in çöküşünden sonra, iDope.se yararlı takipçiler kazanmayı başardı. Bu, kullanabileceğiniz en güvenilir torrent sitelerinden biridir. Oyunlar, filmler, müzik, kitap yazılımları vb. Arayabilirsiniz.

# 21 Seedpeer.eu

SeedPeer birkaç yıl önce küçük bir torrent sitesi olarak başladı, ana amacı siteyi temiz, hızlı ve güvenilir tutmaktı. Bu site üç milyondan fazla torrent dosyasına sahiptir. Seedpeer.eu’da farklı türde Filmler, TV Şovları, Müzik ve yazılım bulabilirsiniz

# 22 Demonoid.to

Bu üyelik tabanlı torrent hizmetidir. Davetiyeyle demonoid topluluğunun bir üyesi olmanızı sağlar. Bu sitede en son filmleri, e-Kitaplar, Yazılımlar, e-Kitaplar ve daha bir çok şey bulacaksınız. Sitenin en iyi yanı, Demonoid topluluğunun aktif üyelerinin yükselişte olması.

#23 Public Domain Torrents

Bu torrent sitesi film odaklıdır. #23 Public Domain Torrents, Torrent’lerinde popüler eski filmleri bulacaksınız. Bu web sitesi, kayıt olduktan sonra kullanıcıların filmleri değerlendirmesine ve yorum bırakmasına izin vermektedir. Böylece, film izlemek istiyorsanız, Public Domain Torrents’ı kullanışlı bulacaksınız.

# 24 Torrentdb

Bu site birkaç ay önce çöktü, ancak tekrar çevrimiçi ve şu an iyi çalışıyor. Torrentdb.li artık kategori bölümünde Filmler, Müzik, Oyunlar, Kitaplar, Yazılımlar, Tv Serisi gibi çeşitli türler sunuyor. Bu web sitesi, daha hızlı torrent indirmesi için kendi istemcisine bile sahiptir.

# 25 Torrentbit

Torrentbit.net sitesi Hind filmleri sunuyor. Hemen hemen her yeni çıkan Bollywood filmlerini en üstte bulacaksınız. Bu site minimalist bir tasarıma sahiptir ve kullanıcıların Müzik, Oyunlar, Kitaplar, Uygulamalar ve TV şovlarını indirmelerine olanak tanır.

# 26 BitTorrent.am

Bu, internetteki en popüler torrent sitelerinden biridir. Bu torrent sitesinin en iyi kısmı, uTorrent istemcisi ile iyi çalışıyor. Bu site minimalist bir tasarım sürdürüyor ve sıklıkla TV Şovları, Filmler, Oyunlar, Çatlaklar, Yazılım dosyaları ile güncelleniyor. Bu, en sevdiğiniz içeriği bulmak için kullanabileceğiniz en iyi torrent sitelerinden biridir.

# 27 SumoTorrent

SumoTorrent, günümüzde yaklaşık 4 milyon ayrı ve özel Pirate torrenti için endeksleme yapıyor ve bunlardan 4-5 bin tanesi her gün ekleniyor. SumoTorrent’i aradığınızı keşfedemediyseniz, paylaşılmayabilir veya kesinlikle kısa süre eklenebilir.

# 28 OMGTorrent.me

2008 yılında açılan bir Fransız torrent sitesidir. Site halen sıklıkla güncellenmektedir ve basit bir tasarımı vardır. En sevdiğiniz Filmler, Müzik, Kitaplar, Yazılımlar ve Oyunlar için OMGtorrent.me web sitesinde arama yapabilirsiniz.

# 29 TorrentLeech

TorrentLeech’in davetiye tabanlı bir torrent sitesi olduğunu söyleyeyim. Bu, bu web sitesini kullanmak için önce üye olmanız gerektiği anlamına geliyor. üye olduktan sonra torrent veritabanına erişebilirsin. Bu site, bulut tabanlı torrent siteleri arasında en üst sırada yer alır.

# 30 SOStorrent

SOStorrent, aradığın torrentin bulmasına yardımcı olmak için web’deki her büyük torrent arama motorunu tarayan ücretsiz bir torrent araştırıcısıdır! Anahtar kelimelerinizi üstteki formda girin ve aramak istediğiniz torrent sitesinde tıklayın. İstediğiniz şeyi bulamazsanız, siz yapıncaya kadar bir sonraki parçayı tıklamanız yeterlidir!

# 31 Btmon

BTmon, en büyük doğrulanmış torrent veritabanlarından birisi olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle bu site, torrent sıralaması çizelgesinde en yüksek sırada yer alıyor. En sevdiğiniz müzik, yazılım, Oyunlar, anime ve neredeyse ihtiyacınız olan herşeyi bulabilirsiniz.

#32 Legit Torrents

Bu site,% 100 yasal ve ücretsiz içerik sunduğunu iddia ediyor. Bu site şu anda 20 TB üzerinde veri ve dünya çapında neredeyse 30 bin kayıtlı kullanıcıya sahip. Bu site aynı zamanda kullanıcıların kendi favori başlıklarını aramasını kolaylaştıran benzersiz arama mekanizması sunuyor.

# 33 Zomb Torrents

ZOMB Torrents, Lossless Audio CD ve DVD video için ücretsiz canlı müzik paylaşımı ve ticaret topluluğudur. Kayıtlar halka açık, ancak size bir hesap verme hakkını saklı tutuyor.

# 34 Bitme.org

Bu site tüm Öğrenme meraklıları içindir. Bitme.org tüm internet üzerinden kaliteli e-Öğrenim materyalleri sunmaktadır. Kullanıcılar e-Öğrenim malzemelerinin büyük veritabanına erişmek için siteye kaydolmalıdırlar.

#35 Linux Tracker

Linux işletim sistemini kullanmayı seviyorsan o zaman bu torrent sitesi tam size göre. Linux uygulamaları, Güncellemeler ve daha pek çok şey gibi Linux sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu site aynı zamanda Linux ile ilgili haber de vermektedir. Bu site ücretsiz olarak erişebilir ve tüm Linux öğelerini ücretsiz olarak sunar.

# 36 bt.etree.org

Bu müzik severler için bir başka en iyi torrent sitesidir. Ücretsiz Canlı Müzik Konseri verilerini ve dostça bir ticaret sanatçısı topluluğunu bulabilirsiniz. Neredeyse her bandı ve müziğini bt.etree.org’u bulabilirsiniz. Bu site, kullanıcıların en sevdikleri sanatçılarını aramasını kolaylaştıran minimalist bir tasarıma sahiptir.

#37 Frozen Layer

Frozen Layer, indirmek için yüksek kaliteli anime ve Manga dosyaları bulabileceğiniz web sitesidir. Bu, çok sayıda dizine eklenmiş sayfalara sahipti. Site, kullanıcıların favori anime dosyalarını aramasını kolaylaştıran kolay bir gezinme menüsü sunuyor.

# 38 AnimeSUKI

AnimeSuki, BitTorrent uygulamasını P2P dosyasıyla sıkıştıran tüm lisanssız İngiliz anime fanublarına bağlantılar hakkında eksiksiz ve rahat bir genel bakış sağlamaya çalışıyor.

# 39 TorrentBox.sx

TorrentBox hızlı torrent arama ve indirme olanağı sağlayan bir torrent sitesidir. Sahte, spam, virüs bulaşmış veya şifre korumalı torrent dosyalarından kurtulun – TorrentBox’da yalnızca doğrulanmış dosyaları bulacaksınız.

# 40 Gamestorrent

Bilgisayarınızda oyun oynamayı seviyorsanız, bundan çok daha iyi web sitesi alamazsınız. Gamestorrents.com, PSP, Windows, PS3, Xbox vb. Için pek çok oyun önermektedir. Yan taraf, kullanıcıların en sevdikleri oyun torrentini aramasını kolaylaştıran basit bir tasarıma sahiptir.

Yani, yukarıdakiler 2017 yılının en aktif 40 torrent sitesidir. Bu torrent sitelerini kullanarak film, oyun vb. Bedelsiz olarak indirebilirsiniz.

06 Kasım 2017 tarihinde kategorisine eklendi. 2076 kez okundu
blank
Bize Yazın