CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
Dacia Duster Radio Code [Çözüm]
blank

Merhaba değerli okurlarımız, Dacia marka araçlar radyo kodu istediğinde yapılacak işlemleri bu yazımızda bulabilirsiniz, öncelikle bunun neden kaynakladığını söyleyelim ; akü kutup başları söküldüğünde araçta (radyo’da) enerji kalmadığı için radyo hafızası kendini sıfırlamaktadır. (Bilgisayalardaki bios mantığı gibi düşünebilirsiniz, bilgisayarlarda bulunan bios pili bilgisayarda enerji yokken bios ayarlarını hafızada tutmayı sağlar bios pili söküldüğünde bios ayarları sıfırlanır.)

Çözüm ;
Dacia marka araçlarda radyo kodunu aktif etmek için yapmanız gereken öncelikle radoyuyu yerinden sökmek olacaktır, gözünüz korkmasın sandığınız kadar zor bir işlem değil.
Video’da nasıl söküleceği gösterilmiş ;

Dediğimiz gibi radyoyu sökmek oldukça basit gözünüz korkmasın radyo etrafındaki çerçeveyi alt kısımdan tornavida tarzı bir alet ile kastırarak rahatça sökebilirsiniz. 4 adet tork vida çıkacaktır, tork tornavidanız bulunmuyor ise küçük düz tornavida yardımı ile rahatça sökebilirsiniz.
Söktükten sonra radyonun üst kısmında yer alan etiketlerin fotoğrafını çekin (okunabilir şekilde) olduğundan emin olun ve radyonuzun vidalarını takıp çerçeveyi yerine oturtun.

İkinci olarak ; Android telefonunuza aşağıdaki programı google play sotereden yükleyin.

Program : Renault Radio Code Generator

Daha sonra programı çalıştırın, daha önce radoyuyu söktüğünüzde çektiğiniz fotoğrafta yer alan barkodun son 4 hanesinini programın arama kısmına yazıp arayın ve size radyonuzun güvenlik kodunu verecektir.

Örnek vermek gerekirse ; barkodun son 4 hanesinde M249 yazıyor telefonumuza yükelediğimiz programın arama kısmına m249 yazıp arattığımızda bize 1579 kodunu verdi bu kodu radyomuzun üzerindeki rakam tuşları ile giriyoruz ve yine radyonun üstünde bulunan “6” tuşuna uzun süreli basılı tutuyoruz ve radyomuz aktif oluyor.

Radyo kodunun nasıl girildiğini izlemek isterseniz ;

27 Ağustos 2017 tarihinde kategorisine eklendi. 22502 kez okundu
1 YORUM VAR
blank
Acun

Teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım oldu.

15 Eylül 2019 Cevapla
blank
Bize Yazın