Dacia Duster Radio Code [Çözüm]

Merhaba değerli okurlarımız, Dacia ve Renault marka araçlar radyo kodu istediğinde yapılacak işlemleri bu yazımızda bulabilirsiniz, öncelikle bunun neden kaynakladığını söyleyelim ; akü kutup başları söküldüğünde araçta (radyo’da) enerji kalmadığı için radyo hafızası kendini sıfırlamaktadır. (Bilgisayalardaki bios mantığı gibi düşünebilirsiniz, bilgisayarlarda bulunan bios pili bilgisayarda enerji yokken bios ayarlarını hafızada tutmayı sağlar bios pili söküldüğünde bios ayarları sıfırlanır.)

Çözüm ;
Dacia ve Renault marka araçlarda radyo kodunu aktif etmek için yapmanız gereken öncelikle radoyuyu yerinden sökmek olacaktır, gözünüz korkmasın sandığınız kadar zor bir işlem değil.
Video’da nasıl söküleceği gösterilmiş ;

Dediğimiz gibi radyoyu sökmek oldukça basit gözünüz korkmasın radyo etrafındaki çerçeveyi alt kısımdan tornavida tarzı bir alet ile kastırarak rahatça sökebilirsiniz. 4 adet tork vida çıkacaktır, tork tornavidanız bulunmuyor ise küçük düz tornavida yardımı ile rahatça sökebilirsiniz.
Söktükten sonra radyonun üst kısmında yer alan etiketlerin fotoğrafını çekin (okunabilir şekilde) olduğundan emin olun ve radyonuzun vidalarını takıp çerçeveyi yerine oturtun.

Radyo Kodumuzu Alalım  ; Radyoyı söktüğünüzde çektiğiniz fotoğrafta yer alan barkodun son 4 hanesinini Aşağıdaki Serial alanına yazıp key kodu alın ve size radyonuzun güvenlik kodunu verecektir.
 

Örnek vermek gerekirse ; barkodun son 4 hanesinde M249 yazıyor Radyo kodu alma alanına  m249 yazıp arattığımız da bize 1579 kodunu verdi bu kodu radyomuzun üzerinde ki rakam tuşları ile giriyoruz ve yine radyonun üstünde bulunan “6” tuşuna uzun süreli basılı tutuyoruz ve radyomuz aktif oluyor.

Radyo kodunun nasıl girildiğini izlemek isterseniz ;

“Dacia Duster Radio Code [Çözüm]” üzerine bir yorum

Yorum yapın