[Çözüm] Windows 10 Kapanmıyor, Yeniden Başlatıyor.

Windows 10 da bilgisayarı kapat seçeneğini tıkladığınızda bilgisayarınız kapanmayıp yeniden mi başlatılıyor ?
O halde çözüm için lütfen yazımızın devamını okuyup ,  yapılması gereken işlemleri adım adım dikkatlice uygulayınız.

Windows 10 Kapanmıyor Yeniden Başlıyor.

Laptop veya masaüstü bilgisayarınıza Windows 10 kurulu ise bilgisayarı kapat seçeneğinizi seçtiğinizde bilgisayarınız yeniden başlatılıyor olabilir.

Bunun nedeninden bahsetmek gerekir ise ; Otomatik kurtarma sisteminin devreye girmesinden kaynaklı olmasıdır.
Otomatik kurtarma sistemi, bilgisayarınız çalışırken, sistem de oluşan hataları bilgisayarı kapat dediğinizde otomatik olarak devreye girmesi ile sistem hatalarını düzeltmeye çalışması nedeni ile yeniden başlatma komutunu devreye almasıdır.

Windows 10 Kapatma Sorunu Çözümü

Çözüm için 2 farklı yol vardır.
1 . %90 ihtimal ile kurtarma kısmından otomatik yeniden başlat seçeneğini kapattığımız da sorun ortadan kalkmış olup bilgisayarı kapat dediğiniz de bilgisayarınız kapanacaktır.

Adımlar :
1 – Masa üstünden Bilgisayarıma sağ tıklayıp  özellikler seçeneğini tıkladıktan sonra , açılan pencerede sol tarafta Gelişmiş Sistem Ayarları yazısına tıklayınız.
2 – Açılan pencere’de üst kısımda bulunan Gelişmiş Sekmesine geçiniz.

3 –  Burada bulunan Başlangıç ve Kurtarma bölümünde bulunan Ayarlar (3. Ayarlar butonu) tıklayınız, Açılan pencerede Sistem Hatası bölümünde yer alan Otomatik olarak yeniden başlat Seçeneğindeki Tik’i kaldırın (boş olacak) ve ardından Tamam, Tamam seçeneklerini kullanarak çıkın. Bilgisayarı kapat seçeneğini tıklayın ve bilgisayarınızın kapandığını, yeniden başlatılmadığını göreceksiniz.

windows 10 kapanmıyor

Eğer yukarıdaki çözüm, sorununuzu çözmedi ise, güç planlarını düzenle kısmından, kapatma butonuna tıkladığınızda yapılması gereken işlemin bilgisayarı kapat seçildiğinden emin olun.
Güç seçeneklerini düzenlemek için kısayol : Windows tuşu + R ‘e basın, çalıştır ekranına Powercfg.cpl  yazıp Enterleyin, güç seçeneklerini düzenleme ekranı açılacaktır.
Windows tuşu (Sol altta ALT’nin yanında bulunur genelde Windows simgesi vardır.)

 

“[Çözüm] Windows 10 Kapanmıyor, Yeniden Başlatıyor.” üzerine bir yorum

  1. Arkadaşlar çogu yerde baktım çogu kişi bilgisayarının kapanıp açıldıgını söylemiş bu sürekli oluyor diyenlerde var ben size bir tavsiye vereceğim dikkatli okuyun öncelikle masa üstü için bu tavsiyem , kasanızı acın ardından hard disk kablolarınızı cıkarın ayrıca ekran kartı girişlinide cıkarın ardından ucu ince duvar boyası fırcası alın ondan haric birde aseton fırcayı asetona sürün ve giriş yerlerini fırca ile temizleyin ayrıca hard diskin kablosunun uclarınıda temizleyebilirsiniz ama ekran kartın ucunu temizlemeyin sadece ekran kartı giriş yeri olan stogu temizleyin ardından kabloları takın ve bilgisayarınızı çalıştırın böylelikle kasanızın sürekli kapanıp açılma sorununun düzeldigini göreceksiniz !

    Yanıtla

Yorum yapın