BBM Android Sürümü Güncellemesi Sonrası Gelen Özellikler

BlackBerry artık akıllı telefon dünyasında çok fazla gündeme gelmeye bir marka olarak biliniyor. Aslında bir dönem çok ünlü bir marka olarak karşımıza çıksa da son yıllarda akıllı telefon alanında beklenenden çok daha yüksek fiyat aralıkları ile kullanıcıların karşısına çıkması, ek olarak istenen sistemleri de sunamaması gibi konular nedeniyle telefon devi pazarda istediğini alamamaya başlamıştı. Buna rağmen kısa süre önce yeni akıllı telefonlarını da tanıtan markanın hala belli başlı uygulamalarını da kullanmaya devam ettiğini biliyoruz.

 

Özellikle diğer mobil işletim sistemleri için destek verilen uygulamalar hala BlackBerry markası altında çalışmaya deva ediyor. İşte bu uygulamalardan bir tanesi de BBM uygulaması. Aslında markanın kendi akıllı telefonları için düşündüğü ve iPhone serisinde yer alan iMessage uygulamasına oldukça benzer olan uygulama markanın telefonlarının istenen seviye de devam etmemesi nedeniyle Android işletim sistemi içinde yayınlanmıştı.

Genel olarak bir mesajlaşma uygulaması şeklinde adlandırabileceğimiz uygulama BlackBerry serisinin kötü gidişatına rağmen az da olsa hala kullanılıyor. Markanın uygulamasının kullanılabilir durumda olması ile beraber bir dönemin dev markası olan BlackBerry uygulaması için belli aralıklarla güncellemelerde yayınlıyor.

BBM Uygulaması İçin Yeni Güncelleme Geldi

BlackBerry tarafından sürekli olarak yapılan düzenlemelerle beraber firma kendi mesajlaşma uygulamasını da geliştirmeye devam ediyor. Son olarak firmanın kapsamlı bir güncelleme ile yeniden gündeme geldiğini de ekleyelim. Gelen güncellemenin özellikleri de hiç azımsanacak özellikler değil. Öyle ki gelen güncelleme adeta uygulamayı yeniden tasarlamış durumda.

Spam Mesaj Düzenlemeleri Geldi

İlk olarak yeni güncelleme ile beraber uygulamaya spam mesaj düzenleme özelliği geliyor. Daha önce BBM üzerinde spam mesajlar adına kullanılan sistem epey eleştirilen bir sistem olarak dikkat çekiyordu. Sürekli olarak spam mesajları da kullanıcılara ilettiği yönünde iddialar gelen sistemin bu sorununun çözülmesi için yeni güncellemede de özel bir çalışma yapılmış durumda.

Artık spam mesajlarla beraber yeni sürümde sonra spam davetiyelerinde BBM sisteminde engellendiği belirtiliyor. Yani kullanıcılar gereksiz mesajlardan kurtulmuş olacaklar. Bunun dışında Android Nougat sürümüyle beraber değişen bildirim çubuğu özelliklerine BBM uygulaması da ayak uydurmuş durumda. Yapılan açıklamaya göre uygulamanın Android N sürümünde yer alan hızlı bildirim özelliği için destek aldığı belirtiliyor.

BBM yeni özellikleri

Tüm Konuşmaları Tek Bir Menüde Toplamak Mümkün

Facebook benzeri bir özelik olarak gösterilen bir diğer özellik ise uygulama içerisinde mesajlaşma düzeniyle alakalı. Sistemde yer alan tüm mesaj menülerinizin artık tek bir panel üzerinden görüntülenebileceği belirtiliyor. Yani tüm konuşma pencereleri kolay kullanım sağlayacak olan bir menü altında toplanmış durumda.

Sekmeler İçin Yeni Düzenlemeler Yayınlanmış

Konuşma sekmeleri, kullanıcıların profil sekmeleri bunun dışında ayar sekmeleri gibi birçok menüsü bulunan uygulamanın tüm bu menüleri artık sekmelere de taşınmış durumda. Yani kısacası hem ayarlar hem profil hem menü hem de mesajlar kısmına artık doğrudan konuşma pencerelerinin üzerinde yer alan sekmeler bölümünden ulaşabileceksiniz.

Ayrıca bu alanda yeni kullanım sekmelerinin de bulunması dikkat çekiyor. Tüm bu özellikleri ile beraber yayınlanan yeni güncellemenin daha birçok ufak tefek özelliği olduğunu ve genel olarak performans iyileştirmelerinin de sunulduğunu ekleyelim. Uygulamanın güncellenerek yeni özelliklerimi kullanmak için ise doğrudan Google Play güncelleme sayfalarını kullanmak yeterli oluyor. Ekstra herhangi bir kullanım yapmanın gerekmediğini de eklemiş olalım.

Yorum yapın