Apple’ın 2016 Macbook Pro’da Yer Vermediği 4 Teknoloji

Apple’ın 2016 Macbook Pro’da Yer Vermediği 4 Teknoloji

Apple’ın yeni görücüye sunduğu Macbook dış görünüşüyle herkesi etkilese donanım özellikleriyle birçok beklentinin gerisinde kaldı. En ince ve hafif Macbook olma özeliği taşıyan Macbook rengi ve görüntüsüyle etkiliyor. Apple bu farklılık için çok şeyden vazgeçmiş durumda. Hafıza kart girişi bulunmayan Macbook iş dünyasını tatmin etse de ev ve eğlence kullanıcılarını eleştirisini almış durumda. 35.mm kulak girişi dışında usb girişinde de küçülme yoluna giden Apple bu eksikleriyle Macbook yeni tasarımını gölgelemiş durumda.

2016 model MacBook’un eksik özellikleri nelerdir:

Televizyona bağlamakta güçlük çekeceğiniz Apple size ya Apple tv. Kullanmanızı ya da kendi ürettiği özel bir bağlantı kablosu almanızı mecbur bırakıyor. Piyasada mutlaka benzerlerini çok ucuza temin edebilme ihtimaliniz olsa da bu Apple için büyük eksiklik olmuş durumda.

Neredeyse dünyanın hepsinin kullanıldığı telefonlarımızı bile şarj ettiğimiz USB girişi yeni MacBook’ta bulunmuyor. USB girişinde sadece 3.1 Type-c bulunduran Apple 2016 MacBook modelinde diğer USB modelleri için özel bir aparat almanız gerekiyor. Apple firmasına ait bu aparat da oldukça pahalı durumda şuanda.

Hafıza kartı girişi de bulunmuyor yeni Macbook’ta birçok kişinin telefon bilgilerini pcye aktarmakta kullandığı ya da PC’den telefona aktarımda hala vazgeçemediğimiz bir şey hafıza kartları. Aynı zamanda hafıza arttırmak içinde büyük kolaylık olan hafıza kartı inanılmaz bir eksiklik bunun halletmeniz içinde bir sd kart okuyucu edinmeniz gerekmekte.

Dokunmatik ekran özelliğinde keyifli bir deneyim yaşatan Macbook bu konuda da herkesin eksikliğini çekecek bir şey yapıyor yeni Macbook’ta esc tuşu bulunmamakta bunun yerine oled ekranında ortak bir tuş kullanımda herkesin alışık olduğu esc tuşu alıcılarını ne kadar etkiler tartışılır.

Yorum yapın