Android için Hızlandırma Uygulamaları

Android telefonlar için hızlandırma uygulamaları kullanarak donma ve takılma sorunu yaşanmadan kullanım mümkündür. Düşük hafızaya sahip olan telefonlar MicroSD kartlar ile desteklenebilir olsalar da uygulamalar nedeniyle hız sorunlarını yaşatabilirler. RAM, İşlemci ve Hafıza nedeniyle problem yaşamamak için özel olarak tasarlanan uygulamaları tercih edebilirsiniz. Zayıf performansa sahip olan telefonlarda %85 seviyesine kadar hızlandırma işlemini gerçekleştirebilmek söz konusudur.

Android Hızlandırma Uygulamaları Nelerdir?

Boost Cache Cleaner

Boost Cache Cleaner, temel olarak Cache yani önbellek temizleme mantığıyla telefon hafızasında yer boşaltarak kullanım performansını olumlu etkiler. Önbellek otomatik olarak tutulan verilerden oluşur. Zaman zaman temizliği gerçekleştirilmediğinde ‘Android telefonlarda kasma’ problemine yol açarlar. Uygulama içinden web tarayıcılarına kadar her programda önbellekleme yapılır. Cihazda yüklü olan uygulamaların tamamından temizleme işlemini tek bir hareketle temizleme avantajı mevcuttur.

Boost Cache Cleaner kullanımı:

Play Store üzerinden Boost Cache Cleaner programı indirilerek kurulur

Uygulama çalıştırılır

Phone Boost (Gereksiz Dosya Temizleme) ekranına gelerek butona dokunarak silme işlemini gerçekleştirin

Clean Master

Clean Master, Android hızlandırma uygulaması olarak 1 milyondan fazla kullanıcının tercih ettiği uygulamadır. Kapsamlı temizlik yapabilmeyi sağlayan kullanım seçeneği pratik arayüzü ile oldukça kolay şekilde gerçekleştirilir. Eski uygulamalarda kayıtlı istenmeyen verileri, RAM’i ve uygulamaları temizlemeyi sağlar. Telefonun performansını arttırmada etkili bir tercih olarak ön planda yer alır.

Clean Master Kullanımı:

Clean Master uygulamasını indirerek Android cihaza kurun ve çalıştırın

Uygulama ana ekranı üzerinde Gereksiz Dosya ya da Telefon Hızlandırma seçeneklerinden birine dokunun

Otomatik olarak işlemi gerçekleştirerek telefonda yer açacaktır

Du SpeedBooster

En iyi Android hızlandırma uygulamalarından biri olan Du Speed Booster, telefonda fazla yer kaplamadığı gibi %60’a kadar hızlandırma sağlar. Mobil cihazlarda olduğu gibi tabletlerde de kolay kullanıma olanak tanıyan arayüz ekranıyla hızlı bir çalışma yapısı mevcuttur. Uygulama dünya çapında kullanıma sahiptir. Ana ekranı üzerinde 6 farklı seçenek yer alır. Hızlandırıcı, Çöp Temizleyici, Uygulama Yöneticisi, Ağ Hızlandırma, Güvenlik ve Pil Tasarrufu yapmak için kullanımı uygundur.

Du Speed Booster Kullanımı:

Uygulamayı Android cihazınıza indirerek çalıştırın

Ana ekranı üzerinden ‘Çöp Temizleyici’ butonuna dokunun

Temizlemek istediğiniz uygulamaların tamamını seçin

Temizleme işlemini başlatın

Greenify

Greenify uygulaması içerisinde çok yönlü hızlandırma seçeneklerine yer veren Android için geliştirilmiş yazılımdır. Küçük boyutuyla telefonda yer kaplamadan fonksiyonel kullanımı mümkündür. Arka planda çalışan uygulamaları uyutma özelliğiyle hızlandırma sağlar. Root olan ya da Root olmayan cihazlarda çalışma avantajı bulunur.

Greenify Cleaner Kullanımı:

Uygulamayı Play Store üzerinden indirin

Kurulum aşamasında cihazda Root varsa Root’lu yoksa Root’suz olarak işaretleyin

Greenify uygulamasını çalıştırın

Ekran üzerinde Akıllı Uyutma seçeneğine dokunarak İzin Verin

Gelen uygulamalar içerisinde uyutulmak istenen (arka planda çalışması istenmeyen) uygulamaları seçin

Tamam seçeneğine dokunarak işlemi tamamlayın

Nox Cleaner

RAM performansı yükseltme seçeneğiyle birlikte gereksiz dosyaları Android’den temizleme görevini üstlenen uygulamadır. Ekstra olarak Bildirim Engelleme, Antivirüs ve Özel Güvenlik seçeneklerine sahip kullanımı mevcuttur. Nox Cleaner ile geniş kapsamlı bir kontrol olanağı sağlanır.Android hızlandırmakiçin tek bir dokunuşla pozitif sonuçları kullanıcılar için beraberinde getiren memnuniyete sahiptir.

Nox Cleaner Kullanımı:

Nox Cleaner uygulamasını indirerek kurun ve çalıştırın

Çalıştırdıktan sonra ‘Başlat’ butonuna basarak temizleme gerçekleştirebilirsiniz

Telefon temizleme haricinde ekranın alt kısmında yer alan işlemlerden birini de tercih ederek özel işlem yapabilirsiniz

Her biri ücretsiz olarak kullanıma sunulan uygulamaların kullanımıyla Android’de en iyi performansı elde edebilme olanağı elde edilir.

Yorum yapın