Android İçin En İyi Müzik Dinleme Uygulamaları

Artık günümüzde insanların neredeyse hepsi müzik dinlemek için telefonunu tercih ediyor. Eskiden hayatımızda olan Walkmanler , CD oynatıcılar, MP3 çalarlar artık yerini akıllı telefonlara bırakmış durumda. Bunun en büyük nedeni artık neredeyse herkesin yanında bir akıllı telefon olması ve bu telefonun ihtiyacımız olan bir çok işi yapabiliyor olmasıdır. Ayrıca akıllı telefonların gelişmiş yapısı ve uygulama geliştiricilerin müzik dinleme deneyimimizi üst noktalara taşıyan uygulamaları sayesinde artık neredeyse hiç kimse akıllı telefonu dışında bir cihazdan müzik dinlemez hale geldi. Bizde sizlerle bu yazımızda android telefonlar için en iyi müzik dinleme deneyimi sunan uygulamaları başka bir deyişle müzik çalarları paylaşacağız.

Spotify

unnamed

Spotify tüm dünyada kullanılan en büyük müzik servislerinden biridir. Yakın zaman önce ülkemizde resmi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Yabancı bir müzik servisi olmasına rağmen yerli müzikleri de içinde barındırma konusunda çok başarılı bir uygulamadır. Bu uygulamada çok eski müzikler az sayıda olsada yeni çıkan müziklerin neredeyse hepsini bulabilirsiniz. Uygulamayı tam anlamıyla kullanmak için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor ancak ücret ödemeden de arada çıkan reklamları dinleyerek kullanabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Spotify uygulamasını indirebilirsiniz…

Fizy

fizy guncelleme3

Fizy yerli mobil ve online müzik dinleme uygulamalarından bir tanesidir. Bu uygulama yabancı müzik arşivi olarak o kadar iyi olmasada diğer yabancı müzik uygulamalarına göre yerli müzik arşivinde daha iyi durumdadır. Daha öncelerde ücretsiz olarak kullanılan bu uygulama artık ücretli kullanıma geçmiştir.

Buraya tıklayarak Fizy uygulamasını indirebilirsiniz…

SoundCloudapps.25941.13510798887403399.07e7d47e aa27 409e 8c3e 83e84fabd763

Bu uygulama diğer müzik dinleme uygulamalarından biraz daha farklı bir işleyişe sahiptir. Bu uygulamada daha çok kullanıcılar tarafından üretilen müzikler olmaktadır. Sanatçıların direkt albüm parçalarının değil amatör veya profesyonel olarak yapılan diğer çalışmaların kullanıcılara sunulmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu nedenle daha çok remix şarkılar bu uygulamada bulunmaktadır.

Buraya tıklayarak SoundCloud uygulamasını indirebilirsiniz…

Deezer

deezer 691

Bu uygulama kullanıcılarına 35 Milyon’dan fazla müziğin bulunduğu çok büyük bir müzik deposu sunuyor. Bu uygulama ile çalma listeleri oluşturabilir veya beğendiğiniz şarkıları arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. 15 günlük premium deneme sürümünden sonra kısıtlı özellikler ile ücretsiz kullanabileceğiniz gibi ücret karşılığında tam sürümünü kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama 2013’ün en iyi müzik servis sağlayıcısı seçilmiştir.

Buraya tıklayarak Deezer uygulamasını indirebilirsiniz…

Google Play Müzik

indir

Google Play Müzik telefonunuzda bulunan müzikleri dinleyebileceğiniz gibi internet üzerinden de müzik dinleyebileceğiniz Google’ın geliştirdiği bir müzik servisidir. Bu uygulamada ücretli ve ücretsiz bir çok şarkı mevcuttur. Ayrıca bu uygulama ile şarkı listeleri oluşturabilir veya radyo dinleyebilirsiniz. Telefonunuzda bulunan şarkıları uygulamaya yükleyerek farklı cihazlarınızdan da dinleyebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Google Play Müzik uygulamasını indirebilirsiniz…

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın