Android ; Hangi Uygulamaların Şarjınızı Boşalttığını Gösterecek

Android; kullanıcıların bataryalarının boşalma durumlarını izlemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik elde etmek üzeredir. Google, Android’in en yeni versiyonu “Oreo” üzerinde çalışan akıllı telefonlar için yararlı ve harika bir güncelleme yayınlamak üzere.

Android, açık kaynak kodlu bir  işletim sistemi olup  son derece özelleştirilebilir. Android ‘in en büyük problemlerinden birisi ise pil tüketimidir.

Google Play Store’da Greenify gibi aynı işi yapan birkaç uygulama bulunmaktadır. Bununla birlikte, Android, pil monitörü için varsayılan bir özellik getirecektir.

Google  Android’in son  versiyonu Oreo üzerinde çalışan akıllı telefonlar için yararlı ve müthiş bir güncelleştirme yaparak. Android, Batarya ayarlarında ekstra pil ömrü tüketen uygulamaları gösterecek yeni bir bölüm oluşturuyor.

Pil ömrünü kısaltan uygulamalar bildirim panelinde kırmızı bir uyarı simgesi ile birlikte görünecek. Kullanıcılar, bu uygulamayı bildirim panelinden doğrudan kaldırma seçeneğini elde edecek veya uygulamaları daha az pil tüketmeleri için ayarları değiştirebilecektir.

Andorid şarjı en çok tüketen uygulamalar

Android’in yeni pil ayarları da hangi uygulamaların şarjınızı fazla tükettiğini ve pil ömrünü artırmak için etkili bir şekilde izinleri nasıl yöneteceğinizi gösterir. Ancak, bu özellik tüm Android kullanıcıları tarafından kullanılamaz; bu özellik Android Oreo’da çalışan akıllı telefonlara aktarılacaktır.

Yorum yapın