8 GB Ram Bellekli Akıllı Telefonlar Artık Uzak Değil

8 GB Ram Bellekli Akıllı Telefonlar Artık Uzak Değil

Hiç şüphe yok son yılların en gözde teknolojisi akıllı telefon teknolojisi. Teknoloji dünyasında kısa süre içerisinde ilk sıraya yerleşen akıllı telefonlar aslında nano bilgisayar teknolojisi olarak bilgisayarların bile yerini almayı başardı. Çok kısa bir süre içerisinde teknoloji dünyasında genel olarak kalıcı bir yer elde etmeyi de başaran akıllı telefonların üzerinde yapılan geliştirmeler ise yine en çok ilgi gösterilen konular arasında gelmekte. Kameraları nasıl olacak? Yeni tasarımlar neler? Ekran boyutları ne alemde? Derken bu noktada en çok merak edilen konu ise bundan sonra akıllı telefonlarda nasıl teknik geliştirmeler sunulacağı.

Bellek Miktarları Bir Hayli Artmaya Başladı

Teknik özellikler ve akıllı telefonlar üzerinde yapılan geliştirmeler artık başka bir boyuta ulaşmaya başladı. Öyle ki bilgisayarlarda görmeye başladığımız teknik detayları artık akıllı telefonlarda görebiliyoruz. 2 GHz üzerinde çalışan yeni işlemciler, Android Nougat 7.1.1 ve iOS 10.2 gibi yeni işletim sistemleri derken en büyük gelişme Ram bellek teknolojileri üzerinde yaşanmaya başlandı. Zira son dönemde akıllı telefonlarda 6 GB Ram miktarına sahip olan serileri bile görmeye başladık.

Üst segment bir iki akıllı telefon modelinde gördüğümüz 6 GB Ram miktarı zaten oldukça yüksek olarak anılsa da bunun dışında yeni yapılan açıklamalarla beraber 8 GB Ram bellekli akıllı telefonlarında yolda olduğu ortaya çıktı.

SK Hynix Yeni Ram Bellek Teknolojisini Duyurdu

Bu noktada son Ram bellekleri konusunda son gelişmeler ise en büyük parça tedarikçilerinden biri olan SK Hynix’in yaptığı açıklamalarla beraber ortaya çıkan teknolojiye bakacak olursak artık akıllı telefonlarda kullanılan tek çipli Ram belleklerde 8 GB boyutlu bellekler üretildi. 8 GB LPDDR4 teknolojisine sahip olan yeni tek çipli Ram modellerinin ortaya çıkmasıyla beraber artık akıllı telefonlarda da net bir şekilde 8 GB Ram modellerini görebileceğiz gibi.

Şu an hangi akıllı telefonlarda kullanılır? Ne kadar tercih edilir? Elbette bu konuda net açıklamalar yapmak oldukça zor. Fakat net olan bir şey var ki yakın gelecekte akıllı telefonların sahip oldukları teknolojiler çok daha üst seviyelere taşınacak gibi.

Yorum yapın