2017’nin En İyi Teknolojileri

2017’nin En İyi Teknolojileri

Günümüz itibariyle hemen her gün yeni bir teknolojik yenilik hayatımıza girmektedir. Bu durum ise her yeniliğin bir sonraki yenilik adına yeni bir çalışma başlatılması anlamına gelmektedir. 2017 yılı içerisinde de çok sayıda teknolojik yenilik günlük hayatımıza dahil olmuştur. Bu doğrultuda 2017’nin en iyi teknolojileri üretme açısından oldukça verimli bir yıl olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Aşağıda sıralanan tüm yenilikler 2017 yılında ön plana çıkan yeniliklerdir:

Yapay zeka çalışmaları

Elon Mask’ın dünya dışında Mars’ta yaşama ve orada koloni kurma projeleri, 

iPhone X, 

Elektrikli uçak, kamyon, taksi çalışmalarının hayata geçirilmesi, 

Akıllı yaşam alanları 

gibi pek çok yenilik bu yıla damgasını vurmaktadır. 2017 yılında yapılan bu çalışmalar insan hayatına yenilik getirmenin yanında daha yapılması gereken çok çalışma var düşüncesinin de altını bir kez daha çizmiş olmaktadır.

İşte 2017’nin En İyi Teknolojileri

2017’nin en iyi teknolojileri arasına girmeye hak kazanan oldukça kabarık bir liste söz konusudur. Bu yenilikler insanlık tarihini etkileyecek nitelikte yenilikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tesla ve SpaceX şirketlerinin yöneticilerinden Elon Musk belki de 2017 yılında yapılan teknolojik çalışmalar arasında ilk sırayı alabilecek bir projeyi Avustralya’da Uluslararası Uzay Kongresi’ndeki çalışmalar sırasında açıklayarak dikkatleri bu alana çekmeyi başarmış durumdadır. 5 yıl içinde tamamlayacakları bu proje ile Mars’a SpaceX ile kargo gemisini indirecekleri müjdesini de insanlara vermektedir. 2017’nin en dikkat çeken teknolojik yenilikleri arasında E-Fan X adlı elektrikli uçak çalışması da bunmaktadır. Projenin yapımı 2017 yılında başlatılmış olup uçağın 2020’de göklerde süzülmesi beklenmektedir. Bu çalışma Airbus, Rolls-Royce ve Siemens ortak yapımı olarak teknoloji dünyasında ses getirmektedir. İnsanlık adına oldukça önemli olduğu düşünülen yapay zeka çalışmaları Hong Kong’da bulunan Hanson Robotics şirketi tarafında yapılmaktadır. Yapılan çalışma ile ortaya çıkan robota Sophia adı verilmektedir.

2017’nin En İyi Teknolojileri Geleceğe Işık Olacak

2017’nin en iyi teknolojileri bu yıla damga vurduğu kadar gelecek adına yapılacak çalışmalara da basamak olma görevini yerine getirmektedir. Geleceğin dünyasına büyük bir kapı açılmasını sağlayan bu yenilikler özellikle başka dünyalara açılma ve robotik kültürün oluşması adına önemli çalışmalar olarak değerlendirilmektedir. Uzayda yaşama robot arkadaşların ve uçan araçların katılması adına yapılan her çalışma bir birikim olarak geleceğe aktarılmaktadır. Bu bağlamda insanlığın daha rahat ve daha konforlu bir yaşama ulaşması, bu zaman diliminde yapılan çalışmalara ve bu çalışmaların geleceğe aktarılmasına bağlı olarak ilerlemektedir.

Yorum yapın