CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
Samsung Galaxy C5 Pro Ortaya Çıktı
blank

Amiral gemisi akıllı telefonları üzerine ne kadar fazla yatırım yaptığı bilinen Samsung, sadece amiral gemileri değil bunun yanında nispeten daha düşük ücretli olan orta segment akıllı telefonları üzerinde de yaptığı çalışmaları artırmaya başladı. Bu noktada yeni seri akıllı telefonlar içerisine dahil olan modellerden birisi de Samsung Galaxy C5 Pro serisi. Akıllı telefonlar içerisinde ideal gösterilen serilerden biri olan akıllı telefonun özellikleri neler? Samsung Galaxy C5 Pro serisinde teknik olarak sunulan sistemler neler? Daha detaylı bahsedelim.

Samsung Galaxy C5 Pro Tasarım Özellikleri  

Tasarım konusunda Samsung Galaxy C5 Pro serisinin tasarımı konusunda marka çok farklı bir sistem sunmuyor. Standart Samsung serilerinde gördüğümüz tasarım ana hatları ile beraber bu telefonda da korunmuş durumda. Ön kısımda tasarımsal olarak bir değişiklik olmayan modelin ön kısmında yer alan Home tuşu fiziksel tek tuş olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun dışında serinin arka kısmında ise ortalanmış bir kamera ve yanında yer alan bir flaş ışığı dikkatleri çekiyor. Genel olarak arka kamera kısmında modelin beklenen değişikliklere sahip bir model olduğunu da belirtelim. Zaten tasarım konusunda hemen hemen genel değişiklik arka kapakta. Bunun dışında renk seçenekleri içinde modelin mavi, altın rengi ve pembe seçenekleri bulunuyor. Kasa ise sadece 7 mm kalınlığında.

Samsung Galaxy C5 Pro Teknik Özellikleri

Telefonun tasarım özellikleri bir yana dursun bunun dışında modelin teknik özelliklerinin de yine orta segmenti işaret ettiğini görüyoruz. İlk olarak içerisinde Snapdragon 626 serisi işlemciler bulunan telefonun 8 çekirdekli işlemcisinin hız değeri ise 2.2 GHz. Grafik işlemci birimi olarak Adreno 506 serisi grafik kartlarına sahip olan akıllı telefonların toplam RAM miktarı ise orta segment için en iyi seçimlerden biri olan 4 GB RAM bellek olarak karşımıza çıkıyor.

Dahil depolama birimi olarak 64 GB dahili ana hafıza ile beraber gelen akıllı telefonun bunun dışında sunduğu maksimum hafıza miktarı ise 256 GB değerinde. Teknik özellikleri genel olarak değerlendirecek olursak Samsung Galaxy C5 Pro serisinde orta sınıf ile üst sınıf arasında bir model ile karşı karşıya kalıyoruz.

Samsung Galaxy C5 Pro

Kamera Özellikleri Yeterli Mi?

Kamera konusunda ise Samsung Galaxy C5 Pro akıllı telefonlarında 16 MP arka kamera seçimi ilk vurgulanan özellik oluyor. Diyafram açıklığı 1.9 seviyesinde olan arka kameranın Full HD çekim yapabilme özelliğinin yanı sıra kameranın birçok modu bulunuyor. Ön kamera kısmında ise çok fazla karşılaşılmayan bir değer 16 MP değeri karşımıza çıkıyor. Sesle komut gibi ekstra özellikleri bulunan ön kamera kısmında da yine Full HD çekim modu dikkat çekiyor.

İşletim Sistemi Desteği, Pil Miktarı Ve Ekstra Özellikler

İlginç bir şekilde yeni seri akıllı telefon Android Nougat güncellemesi ile değil Android 6.0.1 işletim sistemi ile beraber geliyor. Pil kapasitesi olarak ise hızlı şarj desteği bulunan 2600 mAh kapasiteli piller ve USB Type C bağlantı desteği bulunuyor. Ekstra özellikler sınıfında bahsedebileceğimiz özellik ise parmak izi sensörünün olması.

Samsung Galaxy C5 Pro

Çıkış Tarihi

Telefonun satışı için ise Mart ayı gösterildi. Mart ayı içerisinde net olarak çıkması beklenen akıllı telefonun satış fiyatının ise 360 dolar olacağı ve bu rakamın telefonun farklı seçeneklerine göre farklı şekillerde sınıflandırılabileceği de belirtiliyor. Bu noktada fiyat değişimlerinin ne kadar olacağı konusunda ise net bir bilgi vermek pek mümkün değil.

07 Mart 2017 tarihinde kategorisine eklendi. 1850 kez okundu
blank
Bize Yazın