Kardiyak Tarama, Yeni Kimlik Doğrulama – Kalbiniz Şifreniz Oluyor.

Yakın zamanda Apple’ın iPhone’da uyguladığı parmak izi kimlik doğrulamasını, retina taramasını veya gelişmiş yüz tanımayı unutun X—researchers isimli araştırma gurubu, etkileşiminizden herhangi birine ihtiyaç duymayan yeni bir kimlik doğrulama sistemi geliştirdiler;
New York, Buffalo Üniversitesi’ndeki bir grup bilgisayar bilimcisi kalbinizin şeklini ve boyutunu sizi tanımlamak ve kimliğinizi doğrulamak için eşsiz bir biyometrik teknoloji olarak kullanan yeni bir kardiyak tarama kimlik doğrulama sistemi geliştirdi.
Kardiyak Tarama adlı yeni kimlik doğrulama sistemi, alt seviyedeki Doppler radarını, kalp boyutlarını kablosuz olarak ve sürekli olarak haritalamakta ve yakınınızda olduğunuz sürece cihazınıza erişmenizi sağlamaktadır.

Basit bir deyişle, ofis cihazınız, bilgisayarın önünde oturduğunuzu fark edebilir ve herhangi bir şifre veya etkileşim olmadan oturum açabilir ve bir öğle yemeği molası için bilgisayarınızdan uzaklaşırsanız otomatik olarak oturumunuzu kilitler.
Araştırmacılar, kalbinizin şekli ve kalbin hareketi eşsiz ve yalnızca hayatta olan ve parmak izi veya iris tarayıcılardan daha zahmetli olduklarını ve Kardiyak Taramayı sizi tanımlamak, erişimi kimliğini doğrulamak veya cihazların kilidini açmak için güvenilir bir yol olduğunu söylediler.

Kardiyak Tarama sistemi, bir kalbi ilk defa taraması yaklaşık 8 saniye alır ve bundan sonra sistem kalbinizi sürekli olarak tanır ve başka bir kullanıcının cihazınıza erişmemesini sağlar.

Radar tasarımlarını test etmek için araştırmacılar 78 kişi üzerinde bir araştırma yaptılar ve Kardiyak Tarama sisteminin eşit hata oranı (EER)% 4.42 olan dengeli bir doğruluk oranı% 98.61 olarak bulundu, bunun sağlam ve kullanışlı bir sürekli kimlik doğrulama sistemi olduğunu kanıtladılar. .

 

Yorum yapın