Kapatılan İnstagram Hesabını Açtırma

Bazenı durumlarda instagram hesabını kapatma kararı veririz. Fakat kapatmak yerine dondurmayı tercih ederiz, çünkü ileriki zamanlarda  fikrimiz değişirse tekrar açabilirim diye önlem alırız kendimizce. Fakat Instagram hesabını dondurdunuz ve giriş yapmanıza rağmen açılmıyor mu?  Bu yazımızda bu sorunun hakkında bilgiler vereceğim. Eğer Instagram hesabını bir iki gün önce dondur duysanız ve Instagram hesabına girme çalışıyorsanız, doldurduğunuz için en az iki gün beklemeniz gerekmekte. Fakat hesabı dondurduktan iki gün veya daha fazla süre geçtiyse ve hesabınıza giriş yapamıyorsanız aşağıdaki yazımda değineceğim. Eğer hesabınızı dondurduktan sonra geri açmak isterseniz “Kullanıcı adın veya şifren yanlıştır” hatası verecektir. Yani deneme olarak bile hesabınızı dondursanız 2 gün sonra açabilirsiniz. Aşağıdaki konu başlıklarında farklı farklı sorunlarınıza çözüm olacak şekilde sundum.

Instagram dondurulan hesap nasıl geri açılır ?

Instagram hesabınızı dondurdunuz ve geri açmak istiyorsunuz ama yinede açılmıyor ise dikkat etmeniz gereken bir kaç şey var. Öncelikle şunu belirtmeliyim, dondurduğunuz hesabın kesinlikle kullanıcı adı ve şifresini unutmamalısınız çünkü: Dondurulan instagram hesaplarında “instagram şifremi unuttum” yolu maalesef işlemiyor. Kullanıcı adınızı ve Şifrenizi unutmuşsanız instagram hesabınızı alma şansınız yok.

Hesabınızı dondurdunuz ve bir süre geçti. Eğer instagram hesabınızı açmak istiyorsanız instagram we ile açamazsınız. Mutlaka android veya IOS işletim sistemi olan akıllı telefonlara ihtiyacınız var. Bu telefonlardan bir tane var ise hangi telefon işletim sistemi kullanıyorsanız onda bulunan marketlerden ücretsiz olarak instagramı yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra kullanıcı adı ve şifreniz aracılığı ile hesabınızı açabilirsiniz. Eğer kullanıcı adınızı veya şifrenizi unuttuysanız, hiçbir şekilde açamazsınız. Bune getirilen çözüm yoluda yok zaten. Üstte belirttiğimi tekrardan belirtmek istiyorım. Eğer hesabınızı dondurduysanız ve aradan 1-2 gün geçmeden giriş yapmaya çalışıyorsanız “Kullanıcı adın veya şifren yanlıştır” uyarısı alacaksınızdır. İnstagram hesabınızı dondurduğunuz gün ve saat hesaba katılarak aradan tam 42 saatin geçmesi gerekiyor. Uygulamaya sürekli yeni özelliklerin gelmesi kullanıcıları memnun etse de, her güncellemeden sonra uygulama tarafında hatalar yer almakta. Bu hatalardan dolayı instagram hesabınızı açamayabilirsiniz. Bu hataların getirdiği hesap açamamanız,kullanızı adı veya şifre unuttuysanız alamamanıza sebep olabiliyor.

Instagram hesabımı dondurdum ama kullanıcı adı şifremi hatırlamıyorum?

İnstagram hesabınızı dondurmak istediniz ve dondurdunuz. Birkaç hafta geçti ve hesabınıza girip eskisi gibi kullanmayı planlıyorsunuz. Fakat kullanıcı adını veya şifreyi unuttunuz. Yukarıda belirttiğim hesabı kapattıktan hemen sonra açmaya kalkışmayın kelimesi şimdi işe yaramamaktadır. Çünkü kişinin hesabını dondurduktan sonra 1-2 hafta geçtiğini varsayıyoruz. Hesabınız dondurulmuş bir şekilde duruyor ve şifremi unuttum kısmına erişmek istiyorsunuz. fakat hesabınızda olduğu için bu kısıma erişemeyeceksiniz. Eğer yeni bir hesap açmak istemiyorsanız ve doldurduğunuz hesabı tekrardan geri almak istiyorsanız Instagram yetkililerine başvurmanız gerekmekte. çeşitli kimlik doğrulamaları ve onaylar ile birlikte hesabımıza tekrardan kavuşabilirsiniz.  Instagram yetkililerine nasıl ulaşacağımızı bilmiyor musunuz?  Hemen onu da açıklayayım. ilk başta https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 Adresine tıklayın ve gerekli işlemleri yerine getirin. Bu  işlemler sırasında çeşitli kimlik doğrulamadan geçeceksiniz. bütün girdiğiniz bilgiler doğruysa eposta adresinize onay kodu gelecektir. Işlemler arasında onay kodu ile  Instagram’da bulunan bir fotoğrafınız da yüzünüz gözükecek bir şekilde seçin ve buraya yükleyin.Eğer bütün bilgiler doğruysa Instagram hesabınız bir hafta içerisinde açılacaktır.

Kapatılan Instagram hesabınızı tekrar açtıktan sonra belki birkaç fotoğrafınız gidebilir. Bunun sebebi,  hesabını dondurduktan sonra kullanıcı adı veya şifrenizi unuttuğunuzda dolayı, hesabı yetkililere başvurarak aldığınızdan dolayıdır. hesabınızda sizin fotoğrafınızı olmadığı bazı fotoğrafları veya sizin fotoğrafınız olmadığını düşündüğüm fotoğrafları yetkili kişiler incelemede yanlışlıkla silebiliyor. bu fotoğrafların tekrar gelebilmesi için, Instagram yetkililerine başvurmanız gerekmekte. bu sefer şikayet veya hata bildir kısımlarından Instagram yetkililerine ulaşabilir, silinmiş fotoğraflarınızı tekrardan yükleyebilir ve Instagram hesabınıza tekrardan eski haline dönüştürebilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurma hızı eğer mecburi değilseniz dondurmayın. Çünkü elinizdeki hesaptan olabilme ihtimalini ve zaman kaybetme ihtimaliniz yüksektir.

Bazı kişilerin Instagram topluluk kurallarına aykırı bazı nedenlerden dolayı Instagram hesabı kapatılabiliyor. bunun farkında olan ve Instagram hesabını dondurarak bu durumdan kurtulabileceğini sanan kişiler, hesaplarını dondur salar bile hesaplarının kilitleneceğini bilmelerini istedim.Bu tür topluluk kurallarına aykırı bazenleri aşağıda belirteceğim, bilmeden veya bilerek yaptığınız bu aykırı hareketler hesabınızın kapatılmasına ve eğer fotoğraf yüklediyseniz emeklerinizin kaybolmasına sebep olacaktır.Instagram hesabımızda yapay beğenme ve takipçi aldıysanız veya bu suçu işlediği iseniz hesabınız kilitlenebilir. Ayrıca Paylaştığınız gönderiler, paylaşımların altına yaptığınız yorumlar ve durumunuz da belirttiğimiz bazı cümleler; hakaret bildiriyor sa, farklı mecralara anlam yüklü yorsa hesabınız süresiz bir şekilde kapatılır ve bir daha kullandığınız hesabını mail veya telefon numarasından hiçbir şekilde hesap açamazsınız. Bağzı aykırı durumlardan birisi ise tanıdığınız kişilerin çıplak fotoğrafını, farklı ifşalarını  veya buna benzer paylaşımlar yaptığınız için kullandığınız telefondan hiçbir şekilde Instagram’a giriş yapamayacağınız bir şekilde hesabınız kitlenir ayriyeten o cihazdan hiçbir şekilde Instagram’a giriş yapamazsınız. Kuralları ihlal eden son  şey ise karşılıklı mesajlaşmalarınızda Karşınızdaki kişinin özel bilgilerini, size gönderdiği özel paylaşımlarını; tehdit veya şantaj için kullanmanız ya da Instagram’da paylaşmanız size büyük sonuçları mal olacaktır.Bu tür paylaşımlarda karşınızdaki kişi size herhangi bir şikayet açarsan maddi ve manevi olarak büyük zararları uğrayabilirsiniz. Bu tür şeylerden kaçınmanızı ve kendinize hakim olmanızı gönlünden diliyoruz. Bu tür şeylerin yanlış olduğunu zaten siz de biliyorsunuzdur, etrafınızda bu tür şeyleri yapan kişi veya kişileri uyararak bu yazımda okuduklarınızı onlara paylaşınız.Eğer hiçbir şekilde yukarıda yazdıklarımdan birinden dolayı hesabınıza giriş yapamıyorsanız, kullanıcı adınızı veya şifrenizi başka birine vermediğiniz den emin olun ve şifrenizi değiştirerek kullandığınız cihazlara virüs programı yüklemenizi tavsiye ederiz.

“Kapatılan İnstagram Hesabını Açtırma” üzerine bir yorum

  1. İnstagramı biri şikayet etse nasıl açarım. Arkadaşlarım bilerek şikayet etti yardımcı olursanız sevinirim

    Yanıtla

Yorum yapın