Huawei P11’in kamerası 40 MP olacak

Akıllı telefon piyasalarında ki rekabet her geçen gün çılgın boyutlara ulaşmaya devam ediyor. Özellikle de son zamanlarda oldukça dikkat çeken özellikleri bünyesinde barındırma başarısı gösteren Huawei markasının 2018’de karşımıza çıkartmaya hazırlandığı yeni telefonu Huawei P11’de kameranın 40 MP olarak açıklanması şimdiden telefona olan merakın giderek artmasına neden oldu.

Kamera konusunda Leica firması ile yaptığı anlaşmadan sonra büyük bir beğeni toplayan Huawei firmasının orta seviye telefonlarında bile kullandığı kamera dikkat çekme başarısı gösterdi. Ancak Huawei P11 modelinde sunacağı 3 farklı arka kameranın 40 MP çözünürlükte olacak olması da şu an için piyasaların ne durumda olduğunu gösteriyor. Kıyasıya rekabetin yaşandığı akıllı telefon firmaları arasında Huawei bu atılımı ile dev firmaların korkulu rüyası olmaya devam edecek gibi duruyor. sadece kamera çözünürlüğünde değil optik yakınlaştırma konusunda da 5x’e kadar artan özelliği sunacak olan firmanın bu telefonu beklenenden fazla ilgi görecek gibi duruyor.

Ön kamerası da 24 MP

Ön kamera konusunda da kullanıcılarını tatmin eden bir özellik sunacak olan Huawei firmasının özellikle 24 MP çözünürlüğe sahip olan kamera tercih etmesi selfie severler tarafından oldukça fazla ilgi görecektir. Bu kadar bilgiyi şu an için paylaşan Huawei firmasının kameraların sensörleri ve diyafram açıklıkları konusunda ise bilgileri henüz paylaşmadığını belirtmek istiyoruz. Akıllı telefon kameralarında en çok eleştirilen konuların başında gelen gece çekim modu içinde çözüm üreten Huawei gece çekimlerinde % 100 oranında başarılı çekimler elde etmenizi sağlayacak gibi duruyor.

Aynı zamanda Huawei P11 modelinde yapay zeka da modülü de tercih ederek bu alanda bir ilk olma başarısı göstermeye çalışacak gibi duruyor.

Yorum yapın