Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu senenin en çok beklenen uygulamalarından biri Google tarafından kullanıma sunuldu. Yeni Messenger tipli uygulama yapay zekâya sahip olması ile çok kullanışlı olacağına dair başarıyla reyting kazanmakta.

Google Allo Nedir?

Programı yüklemek için öncelikle üye olmanız gerekmekte. Üye olmak için telefonunuza şifre gönderilecek. Şifrenizi girdikten sonra kendinize isim ve resim seçeceksiniz.

Üye olduktan sonra ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Google Allo kullanmak için rehberinizde olan bir veya birkaç ismi seçmek mümkün.

Google Allo Farkı

Google Allo diğer programlardan özel farkı ile de üstün. Google Assistant servisi sizin tüm sorularınıza cevap verecek şekilde yapılmış. Peki, Google Assistant tüm soruların cevabını nasıl biliyor diye sorarsanız, cevapların hepsi arama motoru olan Google üzerinden yapılıyor. Google Allo ana sayfasında hem gurup mesajlaşma hem de gizli mesajlaşma bölümleri yer almakta. Üstelik Google Assistant mesajlaşmanızı sonlandırmadan da kullanılabilir. Sohbet arasında aklınıza gelen her hangi bir soru için @google yazmanız yeterli olacak. Anında sorularınızı bekleyen Google Assistant çok az süre, nerdeyse saniyeler içinde size gerekli olan tüm bilgileri aktarır. Üstelik resimlerle beraberdir. Ayrıntılara kadar düşünülen Google Allo programı hayatınızı kolaylaştıracak programlardan.

Akıllı Cevap

Google Allo programını farklı yapan diğer özelliği akıllı cevap verebilme servisidir. Mesajlaşma zamanı karşı taraftan yönelen sorulara otomatik cevap verebilme özelliği sizin cebap yazma işinizi kolaylaştıracak. İsteğe göre menü bölümünden bu servisi açabilirsiniz. Google Allo programı sizin yazışmaları otomatik olarak süzgeçten geçirdiği için sizin belli sorulara nasıl yanıt vereceğinizi hemen filtreler. İşte beklenen akıllı uygulama.

Google Allo Hangi Telefonlarda Kullanılabilir?

Yakın zamanda Google Allo programı tüm smartfon, Android ve İOS işletmeli cihazlarda kullanılacak. Konuşma kolaylığı sağlayan Google Allo programı yakın zamanda mesajlaşma programları arasında zirveye ulaşacak gibi.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın