Facebook Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir..

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platform’u olan Facebook, pek çok kullanıcının canını sıkan bir özelliği bulunmaktadır.Facebook arama geçmişini silme konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.Facebook’ta yaptığınız aramalar otomatik olarak kaydediliyor ve daha sonra giriş yaptığınızda size kolaylık sağlamak için kayıt altına almaktadır.

Bazı kullanıcılar bu özellikten rahatsız olduğu için sizlere Facebook arama geçmişi nasıl temizlenir konusunda yardımcı olmak istiyoruz.

Facebook arama geçmişini silme nasıl yapılır?

İlk olarak yapmanız gereken Facebook ana sayfasına giriş yapmak olacaktır.Daha sonra üstteki mavi barın sağında yer alan küçük ok işaretine tıklayıp “Hareketler Dökümü” seçeneğini seçiyoruz.Oturum açıp kapattığımızda bölümde yer almaktadır.

Bu işlemi yaptıktan sonraki adım ise hareketler dökümü sayfasının sol kısmında yer alan yer imlerinden fotoğrafları,beğenmeler ve yorumların altında yer alan “Daha fazla” seçeneğine tıklayınız.Bu işlemden sonra sayfa genişleyecek ve “Ara” kısmını seçiyoruz.Son olarak açılan sayfada sağ üst bölümde bulunan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğini kullanıyoruz ve açılan pencerede tekrardan” Arama kayıtlarını sil” botununa tıklıyoruz.

Tüm işlemleri sırasıyla gerçekleştirdiğinizde Facebook arama geçmişiniz temizlenmiş olacaktır.

 

Yorum yapın