Çocuklar için Yararlı Telefon oyunları (zeka geliştirici oyunlar)

Gelişen teknolojiye gün geçtikçe uyum sağlayan yeni nesil çocukların oyun ve eğlence anlayışları da giderek teknolojiye yönelik oluyor. Artık eskiyen televizyonları izlemek yerine, internette gezinen ve bilgiye aç yeni nesil yetişiyor. Zaman geçtikçe bilgiye ve eğlenceye dayalı meraklı bir kuşak geliyor. Çocuklar tıpkı yetişkinler gibi akıllı telefonlar ve tabletler ile internetten ulaşım çeşitli bilgilere ulaşmak ve eğlenceli vakitler geçirmeyi istiyor. Çocukların bu yöne doğru ilerlemesini göz önünde bulundurarak birçok uygulama geliştirilmiştir. Ebeveynler bu uygulamaları çocuklarının kullanmasını canı gönülden istiyor ve gönül rahatlığı ile çocuklarına teknolojik ürünler alıyor.Alınan mobil ürünler her yere taşıma bildiği için çocuğunun her yerde gelişim sağlamasına imkan sunuluyor. Günümüzde telefonları sanal gerçeklik gözlükleriyle kullanabildiğimiz gibi farklı bilgilere de ulaşım sağlayabiliyoruz. Çocuk hiç gezmediği bir yer hakkında bilgi edinebildiği gibi çeşitli oyunlar ile zekasını büyük oranda geliştirebiliyor.Fakat çocuğun hantallaşmaması ve gerçek oyunlardan uzak kalmaması söz konusu değil. Bir çocuğun gelişiminde rol oynayan bir sürü etken vardır, bu etkenlerden bir taneside fiziksel olarak oynadığı oyunlardır. çocuğun sosyal ortamlarda bulunması, sosyal yeni geliştirirken mobil ortamlarda bulunması ise sosyal ortamlarda kendisini göstermesine yarayacaktır. Her şeyin çoğu zarardır. Çocuğunuzu günlük programlı bir şekilde yetiştirmeniz çocuğun gelişiminde büyük rol oynayacaktır.Çocuklar için zeka oyunları Hangi Platformu kullanırsanız kullanın mutlaka çocuklar için yapılmış eğitici oyunlar bulabilirsiniz. Fakat çocuğunuzun okulda öğrendiği şeyleri eve gelince pekiştirmesi için güzel bir uygulama bulduğunuz takdirde ,çocuğunuzun daha hızlı  geliştiğini ve olgunlaştığını göreceksiniz. Çocuklar gelişme aşamasındayken gördüğü hiçbir şeyi unutmazlar, bu yüzden erken yaşlarda Bazı şeylerin çocuğa öğretilmesi takdirde, ileriki zamanlarda çocuğa çok büyük yararları dokunacaktır. Sizlere çocuğunuzun gelişimi sırasında kullanabileceğiniz uygulamalardan bahsedeceğim.

Eğer çocuğunuza yabancı dil öğretmek istiyorsanız hem Android hem de IOS Platformlarında kullanabileceğini Abc Wow! Uygulamasını indirebilirsiniz.Çocuğunuzu erken yaşta yabancı dili öğreterek ileriki zamanlarda büyük yararı dokunacağını göreceksiniz. Uygulamada, İngilizce kelimelere ilgi çekici grafikler eşlik ediyor. Böylece çocuklar eğlenirken kelime bilgilerini geliştirme fırsatını en iyi şekilde bulabiliyor. Özellikle grafikleriyle çocukların ilgisini çekecek bu uygulama, yabancı dil eğitimi açısından oldukça faydalı.

Music Tales uygulaması çocukların müzik zevklerini geliştirmesi için tasarlanmış bir uygulamadır. Hem çocukların gizli kalmış müzikal yeteneklerini öne çıkarıyor hem de ailecek şarkı söyleyerek, çocuğunuzla olan sosyal ilişkiyi geliştirmenize yardımcı oluyor. Bu günlerde çocuğun ailesine olan bağları telefon ve tabletler ile yavaş yavaş ayrılmasına izin vermeyen bu uygulama büyük oranda çocuğunuza sosyallik katıyor.Uygulamayı hem Android Hemde İOS platformlardaki marketlerden kolaylıkla edinebilirsiniz.

Paintbox İsimli uygulama çocukların tabletlerce veya telefonlarda, temel grafik ve çizim işlemlerini kullanarak resim yeteneklerini geliştirmesi için hazırlanmıştır.Fırçaların çeşitli özelliğini kullanarak resimler yapabilir, yaptığı resimleri kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Uygulamayı hem İOS hemde Android platformlarda bulmanız mümkündür.

 Pet Bingo isimli uygulamada çeşitli animasyon ve çizimler ile çocuğa matematiği sevdirip öğretiyor. Uygulamada aşama aşama zorlaşan matematik işlemleri bulunuyor, çocuğunuzun işlem kapasitesini yavaş yavaş geliştiren bu uygulama; çocuğunuzu daha kesin kararlar ve etkin zekasını geliştiriyor. Uygulama Oyunun başında toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerinden herhangi biri seçiliyor. Puan kazanıp oyundaki sevimli maskotu besleyebilmek için işlemleri doğru cevaplamak gerekiyor. Oyun ile matematiğin karıştığı bu uygulaması Android ve IOS platformlarda bulunan marketlerden edinebilirsiniz.

Stack the Countries uygulama sayesinde çocuklara coğrafya ve atlas hakkında bilgiler öğretebiliyoruz.Yaşadığımız bu Dünya hakkında birçok bilgi edinebileceği bu uygulamada çeşitli animasyonlu eğitimler ve testler ile çocuğunuzun geliştiğini göreceksiniz. Uygulama sayesinde çocuğunuz baktığı ülkenin başkenti, önemli yapıları, komşuları, bayrağı, resmi dili, büyük şehirleri, kıtası, sınır komşuları, ülke şekli gibi daha birçok bilgiyi eğlenceli bir şekilde onlara öğretiyor.Çocuğunuz Dünya hakkında bunca bilgiyi öğrenebileceği gibi genel kültürüne büyük katkıda bulunuyor.

Dr. Panda’s Toy Cars Çocuklar oyunda kendine ait arabasını kullanarak 4 farklı şehrin içinde ve etrafında dolaşabilecek, yolları keşfedecek ve gizli sürprizleri bulacaklar. Çocukların hayal güçlerini en iyi şekilde kullanmalarını ve rol oyunu oynayarak bazı şeylerin gerçekliğini bilmelerini sağlayan bu uygulamayı, Android ve IOS platformlarında bulabilirsiniz.

Virtuoso Piano uygulaması sayesinde Android telefonunuzu gerçek zamanlı bir piyanoya çevirebilirsiniz. Notaları ve her şeyi gerçeğiyle aynı olan piyanoda, çocuk yaratıcılığını ve müzik kulağını geliştirebilir. Uygulama sırf çocuklar için değil , her yaştan kesimlere hitap etmektedir.

Satranç çocuğunuzun en büyük gelişimi bu uygulamalar sayesinde yapacak. Çocuğunuz satranç oynayarak rekiplerinin düşüncelerini çözümlemek ve onlara çeşitli tuzaklar koyup zekasını zorlamasını sağlıyor. Satranç oynayan çocuklar , gerçek yaşamında kararlı adımlar atarak, zeki bir şekilde işlerini hallediyorlar. Bir çocuğun satranç ile birlikte büyümesi onu her konuda geliştireceği gibi erken yaşta hayatın gerşeklerini görmesini sağlıyor.

Yukarıda çocuğunuzun gelişimi için birçok uygulama sunduk. Hepsi ile güzel vakit geçirip, aşırı derecede IQ yükseltebilirler.

Yorum yapın