Cloudflare Nedir ve Bypass Tekniği

Nedir bu Cloudflare?
Arkadaşlar Cloudflare, free yapısı sayesinde aynı zamanda bedava da hizmet veren dns serverinizi korumaya alan bir sistemdir. Peki ne işe yarıyor ne tür özellikleri var buna bakalım.
Cloudflare özellikleri:
Bildiğiniz üzere bir siteye giriş yapmak için ilk olarak o sitenin dns serverine giriş yapılması gerekir. Cloudflare işin içine girerse dns serveri koruma altına alır. Ve her gelen ziyaretçiyi filtreleyerek siteye girişini sağlar.
Cloudflare bulundurduğu yazılımlar:
1- Sağladığı CDN ile web sitenizin dosyalarını 30 farklı yerde saklayarak daha da hızlandıracaktır.
2-DDOS koruması ile bütün ziyaretçileri filtrelemeye tabi tutar. Ve üst düzey güvenlik sağlar.
3-Spam yorum koruması da var ki en önemli özelliklerinden bir tanesi. Bu zamanlarda spam yorumlar adminlerin cok başını ağrıtıyor. Cloudflare ile koruma sağlayabilirsiniz.
4- Içerik koruması eğer sitenizin ve ya içeriklerinizin kopyalanmasını istemiyorsanız cloudflareden yararlanabilirsiniz. Eğer bilgileriniz çalınıyorsa otomatik olarak algılıyor ve banlıyor.
Cloudflare siteye nasıl kurulur:
Arkadaşlar tabi ki ilk olarak kayıt olmamız gerekir. Cloudflare sign up yazarsanız google’ye ilk çıkan linke tıklayın.

1 31 – sayfadan kayıt oluyoruz. Gerekli bilgileri giriyoruz görüldüğü gibi.

2 2

2 – Şimdi arkadaşlar yukarıdaki gibi domainizi giriyorsunuz bölgeye.

3 13- Arkadaşlar domain girildikten sonra, biraz beklemeniz gerekiyor. Süre bittikten sonra continue buttonuna basıyoruz.

 

 

 

 

 


4 –
Bundan sonra hep continue buttonuna basıyoruz.

Evet arkadaşlar, şimdi görüldüğü gibi pending yazıyor yani istek gönderildi anlamında admin paneline girip gerekli istekleri sağladıktan sonra hizmet açılacaktır.

Cloudflare Bypass Tekniği: Geldik en önemli yere. Arkadaşlar bypass tekniğimizi websploit adlı frameworkten uygulayacağız. Ilk olarak websploit frameworkümüzu açalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evet arkadaşlar framework’ü açtıktan sonra “show modules” komutunu girerekten modulleri listeliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evet arkadaşlar şimdi “use web/cloudflare_resolver” yazarak modülümüzün içine giriyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi “show options” yazarak parametreleri görüntülüyoruz yukarıda ki gibi. Sonra arkadaşlar “set TARGET siteadi.com” yazarak domainimizi belirtiyoruz. Ve en son olarakta “run” komutunu giriyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve evet arkadaşlar görüldüğü gibi gerçek ip
adresleri önümüze çıktı normalde ping attığınızda ortaya çıkan ip cloudflare’nin gizlediği ipdir. Fakat bu şekilde bu modülü kullandığınız zaman gerçek ip adresini ortaya çıkarıyor.

“Cloudflare Nedir ve Bypass Tekniği” üzerine bir yorum

  1. r10 daki makalenizi gördüm. Cloudflare kullanıpda sunucunuz bulunamaz diyen o kadar çok kişi varya ki, bu teknik ile kolay çeşikde bulunur.

    Yanıtla

Yorum yapın